Inter Parfums tüm yıl satışlarında yüzde 21 büyüme kaydetti

Inter Parfums, Inc., dördüncü çeyrekte ve 31 Aralık 2023'te sona eren yılın tamamında net satışların sırasıyla yüzde 6 artışla 329 milyon dolara ve yüzde 21 artışla 1,32 milyar dolara yükseldiğini açıkladı.

Inter Parfums tüm yıl satışlarında yüzde 21 büyüme kaydetti
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Inter Parfums’un başkanı ve CEO’su Jean Madar, alım satım güncellemesi hakkında şunları söyledi: “Genel koku pazarında devam eden güç ve başarılı dağıtım uygulamamızla, çeyrek boyunca satışları yüzde 6 artırdık. Son çeyrekte beklenenden daha iyi performans, yıl boyunca satışlarda yüzde 21’lik bir artışla sonuçlandı ve 1,3 milyar dolarlık hedefimizi aştı.”

Madar, “Ayrıca 2019’a kıyasla satışlarımız hem dördüncü çeyrekte hem de 2023 yılının tamamında yüzde 85 arttı” diye ekledi.

Şirketin Avrupa merkezli operasyonları, özellikle dördüncü çeyrekte yüzde 17 artan Coach markasının satışları sayesinde satışlarını yüzde 2 oranında artırdı. Yılın tamamında Avrupa merkezli operasyonlar satışlarını yüzde 16 oranında artırırken, Coach, Jimmy Choo ve Montblanc markaları sırasıyla yüzde 25, yüzde 19 ve yüzde 15 artış gösterdi.

ABD merkezli operasyonlar için, dördüncü çeyrekte satış büyümesi esas olarak Donna Karan/DKNY’nin etkisiyle yüzde 13 olurken, benzer çeyrek satışları yüzde 21 arttı. Guess ve Ferragamo da önceki yılın çok yüksek bazına kıyasla çeyrekte orta tek haneli satış büyümesi kaydetti. İkonik Abercrombie & Fitch Fierce kokusunun belirli pazarlarda 1. Aşamada piyasaya sürülmesi, dördüncü çeyrek satışlarını artırdı ve şirketin baharda 2. Aşamayı başlatmasıyla daha fazla kazanç bekleniyor.

Yılın tamamında, ABD merkezli operasyonlar satışlarını yüzde 33 oranında artırdı; bunların başında Donna Karan/DKNY, Guess ve Ferragamo sırasıyla yüzde 205, yüzde 23 ve yüzde 21 kazanç elde etti.

Madar ayrıca şunları söyledi: “Şu anda Lacoste ve Floransa, İtalya’da tam faaliyet gösteren bir İtalyan iştiraki olan Roberto Cavalli’yi de içeren marka portföyümüz genelindeki teşvik edici yenilikçi ürünlerden oluşan ürün hattımız ve sektördeki dinamik konumumuz, daha fazla pazar kazanma konusundaki güvenimizi güçlendiriyor önümüzdeki yıllarda payımızı artıracağız ve 2024’te bir rekor yılı daha geride bırakacağız.”

Şirket Dedikoduları

Inter Parfums tüm yıl satışlarında yüzde 21 büyüme kaydetti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin