Bitcoin’i boşverin bu coine bakın! Kimse farkında değil ama değeri yüzde 50 arttı

Bitcoin, son zamanların en yüksek seviyesinde ama siz bir de Shiba Inu'ye bakın. Analistler yatırımcıya acele etmemesini söylese de değerini ikiye katladığı yadsınamaz bir gerçek

Bitcoin'i boşverin bu coine bakın! Kimse farkında değil ama değeri yüzde 50 arttı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin dünyanın en büyük kripto para birimidir. Bu yazının yazıldığı an itibariyle 1,3 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip, yani tüm kripto pazarının toplam değerinin yaklaşık yarısını (2,4 trilyon dolar) oluşturuyor.

2024’te şu ana kadar yaklaşık %50’lik bir kazanç elde etti ve dün 69.171 dolarlık yeni bir zirveye ulaştı. Kripto para , yeni talep kaynakları yaratan Bitcoin borsa yatırım fonlarının ( ETF’ler ) onayından yararlanıyor . Ayrıca, 2022’de kripto para birimlerine yönelik kötümserlik azalmış gibi görünüyor ve yatırımcılar varlık sınıfı konusunda bir kez daha rahat olmaya başlıyor.

Kripto endüstrisinin meme-token segmentindeki bazı eylemler, risk iştahının arttığının bir başka kanıtı. Örneğin, Shiba Inu (CRYPTO: SHIB), 2024’te (5 Mart itibarıyla) %200’ün üzerinde bir getiri kaydederek Bitcoin’i geride bıraktı.

Shiba Inu, 2021’de %45.278.000’lik hayret verici bir kazançla ön plana çıktı; bu, yalnızca 3 dolarlık mükemmel zamanlanmış bir yatırımı 1 milyon doların üzerine çıkarabilirdi. O zamandan bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesinden %75 düştü – bu yılki güçlü yükselişi de hesaba kattıktan sonra bile – ancak bu başka bir tarihi koşunun başlangıcı olabilir mi?

İKİNCİ KRİPTO PARA DÖNEMİ

2022 yılı, kripto endüstrisi tarihindeki tartışmasız en çalkantılı yıldı. TerraUSD stablecoin’inin sabitlenmesinden dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan FTX’in çöküşüne kadar bir dizi yüksek profilli patlama, yatırımcıların güvenini sarstı.

Yükselen enflasyon ve artan faiz oranları gibi daha geniş ekonomik olumsuzluklarla birlikte Bitcoin, 2022’nin sonunda zirve noktasının %76 altında işlem görüyordu. Muhtemelen dünyanın en çok denetlenen kripto borsası olan Coinbase’in hisseleri bile o yıl değerinin %86’sını kaybetti. .

Bahsedilen başarısızlıklar, kripto endüstrisini önceki yıllarda dolandırıcılığa ve kötü aktörlere yol açan coşkudan arındırdı. FTX kurucusu Sam Bankman-Fried ve hatta Binance’den Changpeng Zhao’nun 2023’te yargılanması, düzenleyicilerin yatırımcıları savunmaya hazır olduğunun sinyalini verdi. Bu, varlık sınıfına olan güveni bir miktar geri getirdi.

Hisse senedi piyasasının 2023’te güçlü bir yükseliş sergilemesiyle birlikte, risk varlıklarına yönelik duyarlılık büyük ölçüde olumluya döndü; bu, yatırımcıların Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerine geri dönmeleri için gereken yeşil ışıktı. Shiba Inu’nun bulunduğu piyasanın spekülatif sonu, bunu takip etmeye hazır değildi ve geçen yıl ayağa kalkmayı başaramadı.

Ancak risk varlıkları 2024’te ivme kazanmaya devam etti ve Shiba Inu nihayet ralliye katılıyor.

SHIBA INU YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

Kripto para birimlerinin geleneksel para birimleri gibi kullanılacağına dair umut vardı. Bu senaryoda, tüketicilerin ve işletmelerin bunları benimsemesi gerekecek ve bu da onların değerlerini daha da yükseltmeye devam edecek.

Ancak dünya çapında kayıtlı 334 milyon işletmeden yalnızca 9.393’ü Bitcoin’i ödeme olarak kabul ediyor. Shiba Inu’nun durumu daha da kötü, sadece 920 işletme var.

Birçok yatırımcı, Bitcoin’in altına benzer bir değer deposu olduğunu ve sınırlı bir arza sahip olduğu ve tüm kripto para birimleri arasında en değerli olduğu göz önüne alındığında bunun çok da uzak bir ihtimal olmadığını savunuyor. Öte yandan Shiba Inu’nun arz bolluğu var ve bir ödeme mekanizması olarak yaygın bir şekilde benimsenmese de yalnızca spekülasyon için bir araç olarak kullanışlıdır.

Arz sorunu gelecekteki fiyat artışlarına karşı bir rüzgar görevi görecek. Dolaşımda 589,3 trilyon token var, bu nedenle 19 milyar dolarlık piyasa değerine rağmen sadece 0,000032 dolarlık bir fiyatla işlem görüyor.

Topluluk, Shiba Inu tokenlerini yakarak arzı kısmaya çalışıyor ancak bu boşuna bir çaba olabilir.

Bitcoin'i boşverin bu coine bakın! Kimse farkında değil ama değeri yüzde 50 arttı

YATIRIM İÇİN ACELE ETMEYİN

Özellikle 2021’deki tarihi milyoner kazanma koşusu göz önüne alındığında, Shiba Inu gibi bir meme token’ı satın almak cazip gelebilir. Ancak tarih, gelecekteki performansın göstergesi değildir ve herhangi bir varlıktaki spekülatif iniş çıkışları zamanlamak imkansızdır.

2021’de çılgınlığın doruğunda Shiba Inu’yu satın alanlar paralarının dörtte üçünü kaybetti. Ve kim bilir, mevcut fiyatı bu döngünün en yüksek fiyatı olabilir .

Kripto para birimlerine maruz kalmak isteyen yatırımcıların lider Bitcoin’e bağlı kalması en iyisi olabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli ETF’ler olduğundan, ona sahip olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

SHIBA ALMADAN ÖNCE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMANIZ GEREKENLER

Shiba Inu’da hisse senedi satın almadan önce şunu göz önünde bulundurun:

Motley Hisse Senedi Danışmanı analist ekibi az önce ne olduğuna inandıklarını belirledi. En iyi 10 hisse senediyatırımcıların hemen satın alması için… ve Shiba Inu onlardan biri değildi. Kesintiyi yapan 10 hisse senedi önümüzdeki yıllarda canavarca getiriler sağlayabilir.

Hisse Senedi Danışmanı, yatırımcılara portföy oluşturma konusunda rehberlik, analistlerden düzenli güncellemeler ve her ay iki yeni hisse senedi seçimi de dahil olmak üzere takip edilmesi kolay bir başarı planı sağlar. Hisse Senedi Danışmanı hizmeti, S&P 500’ün getirisini 2002’den bu yana üç kattan fazla artırdı*.

Şirket Dedikoduları

Bitcoin’i boşverin bu coine bakın! Kimse farkında değil ama değeri yüzde 50 arttı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin