Teknolojiye verdiği destekle ‘bilinen’ Türk Telekom R10.net’e erişim engeli getirdi

Türk Telekom şikayet etti. Türkiye'nin en büyük webmaster sitesine erişim engeli getirildi. Karar, Samsun 3. sulh mahkemesinden alındı

Teknolojiye verdiği destekle 'bilinen' Türk Telekom R10.net'e erişim engeli getirdi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sürekli teknolojiye verdiği destekle övünen Türk Telekom, Türkiye’nin en çok kullanılan webmaster platformuna erişim engeli kararı çıkarttı. Kararın ardından R10.net’e girmek isteyen kullanıcılar siteye erişim sorunu yaşamaya başladı. Gelen sorulardan sonra R10.net’in kurucuların erişim engeli kararına açıklama yaptı.

R10.NET’TEN ERİŞİM ENGELİ KARARINA SERT TEPKİ

Mahkemenin erişim kararı sonrasında R10.net sert tepki göstererek şu açıklamayı yaptı:

KAMUOYUNA DUYURU

Türk Telekom’un Samsun 3. Sulh Ceza Hakimliği’ne yaptığı şikayet sonucunda R10 platformuna yönelik alınan erişim engeli kararını şaşkınlıkla karşılıyoruz. Yer sağlayıcı olarak sorumluluklarımızı yerine getirmemize rağmen, yaşanan bu durum üyelerimizin mağduriyetine neden olmuştur. BTK ve Erişim Sağlayıcılar Birliği tarafından tarafımıza iletilen içerik kaldırma talebini 5 dakika içinde yerine getirmemize rağmen, R10’a erişim engeli getirilmiştir. On binlerce üyemizin gelir kapısı olan R10’a uygulanan engelleme kararını haksız bulduğumuzu belirtme ihtiyacı hissediyoruz.

Şikayet konusu olan içeriklerin kaldırılma talebinde bulunulmaması, Türk Telekom hukuk biriminin doğrudan “r10.net” diye hatalı yazmasından kaynaklanan bir durum olup, Yer Sağlayıcı olduğumuz ve içeriklerden hukuken sorumlu tutulmadığımız halde R10.net kapatılmıştır. Türk Telekom ve TTNET ile alakalı kullanıcıların açtıkları zararlı olabilecek tüm içerikler, tarafımıza herhangi bir LINK/URL iletilmediği halde tek tek kaldırılmıştır. Yarın avukatlarımız aracılığı ile bu karara itiraz edeceğiz.

Şirket Dedikoduları

Teknolojiye verdiği destekle ‘bilinen’ Türk Telekom R10.net’e erişim engeli getirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin