Subway Büyük Bir Satışın Eşiğinde! Konuşulan İlk Rakam 10 Milyar Dolar

Subway Büyük Bir Satışın Eşiğinde! Konuşulan İlk Rakam 10 Milyar Dolar
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Wall Street Journal’ın bir raporuna göre Subway, sandviç zincirine 10 milyar dolardan fazla değer katabilecek bir satışı araştırıyor. Sandviç zincirinin kurumsal alıcıları veya özel sermaye şirketlerini mahkemeye çıkarmak istediği, ancak sürecin hala erken olduğu bildiriliyor.

Bildirilen karar, şirketin hayatta kalan son kurucusu Peter Buck’ın 2021’de ölmesinden bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra geldi. Subway, iki kurucu aileye ait özel bir şirkettir.

Bir Subway sözcüsü Insider’a yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Özel bir şirket olarak, mülkiyet yapısı ve iş planları hakkında yorum yapmıyoruz. Franchise alanlarımızın başarılı olmasına yardımcı olmak için dönüşüm yolculuğumuzla markayı ileriye taşımaya odaklanmaya devam ediyoruz. ve karlı.”

Dünyanın en büyük bayiliklerinden biri olan Subway, şu anda CEO John Chidsey yönetiminde bir yenileme sürecinden geçiyor. New York Times, Subway’in ton balıklı sandviçlerinde ton balığı DNA’sı bulamadığını belirten bir rapor yayınladıktan sonra , son birkaç yılda şirket düşen satışlarla, kapanan mağazalarla ve ton balığının aslında ton balığı olmadığına dair suçlamalarla karşı karşıya kaldı.

Subway Büyük Bir Satışın Eşiğinde! Konuşulan İlk Rakam 10 Milyar Dolar

Bir basın açıklamasına göre şirket, 2021’de “neredeyse her temel menü öğesinde iyileştirmelerle” iddialı bir menü revizyonu başlattı. Şirket, kendisine lösemi teşhisi konmadan önce uzun yıllar merhum kurucu ortak Fred DeLuca tarafından yönetildi ve kız kardeşi Suzanne Greco, 2018’de emekli olana kadar şirketin dizginlerini eline aldı.

1965’te Bridgeport, Conn.’de bir sandviç dükkanı açması için DeLuca’ya 1.000 dolar borç veren ve zincirin ortak kuruluşuna yardımcı olan Peter Buck, 2021’de öldü. İcra Kurulu Başkanı John Chidsey , Kasım 2019’da göreve geldiğinden beri zinciri tersine çevirmek için çalıştı. Lokasyonları kapattı, şirket operasyonlarını yeniden yapılandırdı ve Subway’in menüsüne ve yemek kalitesine odaklandı.

Şirket Dedikoduları

Subway Büyük Bir Satışın Eşiğinde! Konuşulan İlk Rakam 10 Milyar Dolar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin