ETF’ler işe yaradı! Bitcoin, 2021 yılından bu yana ilk kez 57 bin doları aştı

Bitcoin, Kasım 2021'den bu yana ilk kez 57.000 doların üzerine çıkarak Salı günü kripto para birimi fiyatlarında ve ilgili hisse senetlerinde büyük bir yükselişe öncülük etti. Bu arada, kripto borsası Coinbase Pazartesi günü bir satın alma noktasını aştı.

ETF'ler işe yaradı! Bitcoin, 2021 yılından bu yana ilk kez 57 bin doları aştı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Salı sabahı kısa süreliğine 57.430 $’a dokunduktan sonra 57.000 $’ın üzerinde işlem gördü ve 2021 sonundaki seviyelerine doğru ilerledi. CoinDesk verilerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi son 24 saatte yaklaşık %11 artış gösterdi. Buna ek olarak, Şubat ayı ortasında Bitcoin’in piyasa değeri, iki yıldan uzun bir süre sonra ilk kez 1 trilyon doları aştı. Bitcoin bu yıl şu ana kadar %34 artış gösterdi ve kazanımların çoğu, spot bitcoin ETF’nin Ocak ayı başlarında piyasaya sürülmesinden sonra geldi.

Bu arada, Nisan ayında yapılacak yarılanma etkinliği de dahil olmak üzere, 2024’te Bitcoin’i harekete geçirecek başka trendler de var.

Ethereum Salı sabahına kadar geçen 24 saatte yaklaşık %6,8 artış göstererek 3.280 dolar civarında işlem gördü. Bu, Nisan 2022’den bu yana en iyi seviye. ETH Salı günü erken saatlerde 3.289 dolara kadar yükseldi. 2 numaralı kripto para 2024’te neredeyse %44 artış gösterdi.

BİTCOİN ETF EYLEMİ

Yeni spot Bitcoin ETF’lerinin hisseleri, Bitcoin yükselmeye devam ederken Salı günü erken saatlerde yaklaşık %4,5 arttı.

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas , Grayscale ve Hashdex hariç olmak üzere yeni spot bitcoin ETF’lerinin Pazartesi günü 2,4 milyar dolarlık rekor ticaret hacmine ulaştığını bildirdi . BlackRock’un ( BLK ) iShares Bitcoin Trust ( IBIT ), 1,3 milyar dolarlık hacmi oluşturarak listenin başında yer aldı ve önceki rekorunu yaklaşık %30 oranında kırdı.

Balchunas, daha önce Twitter olarak bilinen X sitesinde, “Fiyat artışının ilgi uyandırmasının dışında neden olduğundan tam olarak emin değilim, ancak bu olayların ertesi (hafta sonu) ilk gününde gerçekten artan bir aksiyona tanık olduğu görülüyor” dedi.

BitMEX Research verilerine göre iShares Bitcoin Trust, 26 Şubat günü itibarıyla yaklaşık 6,02 milyar dolarlık girişle 11 Ocak’ta başlatılan spot Bitcoin ETF’lerinden bu yana fon girişlerinde açık ara lider oldu . Fidelity Wise Origin Bitcoin Fonu, 4,23 milyar dolarlık girişle ikinci sırada yer alıyor. ARK 21Shares Bitcoin ETF, 1,53 milyar dolarla üçüncü sırada yer alırken, onu yaklaşık 1,09 milyar dolarlık girişle Bitwise Bitcoin ETF takip ediyor.

Grayscale Bitcoin Trust ( GBTC ), 26 Şubat itibarıyla istikrarlı bir şekilde yavaşlayan yaklaşık 7,47 milyar dolarlık çıkış kaydetti. Yine de Grayscale, yönetim altındaki 24,19 milyar dolarlık varlıkla varlıklar açısından liderliğini sürdürüyor ve onu 7,21 milyar dolarlık iShares Bitcoin Trust takip ediyor.

BitMEX Research’e göre, GBTC’nin çıkışlarına rağmen yeni ETF’ler piyasaya sürülmesinden bu yana 6,03 milyar dolarlık giriş kaydetti.

COİNBASE ÇIKIŞINI SÜRDÜRÜYOR

Coinbase ( COIN ) , hisselerin son düşüş trendini kırdıktan sonra bir satın alma noktasını geçmesiyle Pazartesi günü IBD’nin Günün Hisse Senedi oldu . COIN hisseleri Pazartesi günü yaklaşık %16,9 artışla 193,94’te kapandı. Hisseler önceki 187,39 kupa bazındaki satın alma noktasının üzerine çıktı . Yatırımcılar, yüksek tutunma formasyonunun düşüş trendini kırdığı için COIN’e atlayabilirdi. Yatırımcılar ayrıca 16 Şubat’taki en yüksek seviye olan 193,64’ü bir giriş veya ilave satın alma noktası olarak kullanabilirler, ancak bu seviye şimdiden 50 günlük çizginin önemli ölçüde uzamış durumda.

COIN hisseleri Salı günü %4,8 daha arttı. Salı sabahı itibarıyla, Coinbase’in 15 Şubat’taki patlama yaratan 4. Çeyrek kazanç raporunun ardından hisseler %25’ten fazla artış gösterdi. COIN hisseleri bu yıl %11,5 arttı.

Coinbase ayrıca, FTC’nin 11 Ocak’ta bu fonlar için onay almasının ardından yeni başlatılan spot Bitcoin ETF’lerinin çoğunluğu için kripto para birimi saklayıcısı olarak hizmet ediyor .

Bitcoin madencisi Marathon Digital ( MARA ), pazar öncesi yaklaşık %11’lik bir yükselişin ardından Salı günü %4 arttı. Hisseler Pazartesi günü %21,7 oranında değer kazandı. MARA hisseleri 2024’te Pazartesi kapanışına kadar %24’ten fazla artış gösterdi.

HUT 8 ( HUT ) Salı günü kazançlarını %3’e düşürdü ve Pazartesi günü %17,9 yükseldi. Hisseler, Hut 8 Mining ile US Bitcoin Corp.’un Kasım ayı sonundaki eşit birleşmesinin ardından 2024’te %30,88 düştü.

CleanSpark ( CLSK ) Pazartesi günü yüzde 23,9 oranında yükseldikten sonra Salı sabahı yüzde 5,5 oranında artış gösterdi. CLSK hisseleri bu yıl şu ana kadar %84,5 oranında artış gösterdi.

Şirket Dedikoduları

ETF’ler işe yaradı! Bitcoin, 2021 yılından bu yana ilk kez 57 bin doları aştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin