MOSDER Başkanı Mustafa Balcı: “Mobilyada Taksit Sayısı En Az 18 Ay Olmalı”

MOSDER Başkanı Mustafa Balcı:
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

gogle news

Konuyla ilgili görüşlerini belirten Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, “Bu yaz 600 bin çift evlenerek yuva kuracak. Ancak satın alma gücünün zayıflaması nedeniyle, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi düğün sezonu etkisinin mobilya alışverişlerine yoğun şekilde henüz yansımadığını görüyoruz. Bir evin mobilya ihtiyacını karşılayabilecek koltuk takımı, yatak odası, yemek odası ve aksesuar ürünlerinin toplam bütçesi 120 bin TL civarını bulabiliyor. Bu nedenle bizim devletimizden talebimiz bu konuda taksit sayısının 18 ve üzerine çıkartılması yönündedir” dedi.

MDF’de ihracat yasağı termin sürelerini kısalttı

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, “Türkiye’nin mobilya ihracatı, bu yılın ilk çeyreğinde 1,1 milyar doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Hammadde de ise MDF’ye ihracat yasağının getirilmesinin etkileri iç piyasaya olumlu yansıdı. Bu doğrultuda mimimum iki ayı bulan termin süreleri bir aya kadar indi. Ancak bu konuda Orman Bakanlığımıza da bir çağrımız daha olacak. Yurt içinde yapılan ihaleler internet üzerinden online olarak gerçekleştiği için işin uzmanı olmayan kişiler tarafından MDF satın alınıp stoklama yapılıyor ve yüksek fiyattan iç piyasaya satılmaya çalışılıyor. Bizler mobilya sanayicileri olarak bu durumun önüne geçilmesini istiyoruz” dedi.

MOSDER Başkanı Mustafa Balcı: "Mobilyada Taksit Sayısı En Az 18 Ay Olmalı"

Mustafa Balcı, “Enflasyonla mücadele kapsamında yakın zamanda Sayın Bakanımız Nurettin Nebati ile sektör temsilcileri olarak bir görüşme gerçekleştirmiştik. Büyüyen güçlü bir Türkiye için; Türk mobilyasının katma değerli üretimi için ve ekonomin kalkınması kapsamında mobilya sanayicilerimiz elini taşın altına koymaktan hiçbir zaman çekinmemiştir. Ekonomimizi güçlendirmek adına katma değerli ürün üretiyor ve perakende noktasında ise yaz sezonu kampanyaları ile tüketicilerimize avantajlı paketler sunuyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

ezgif.com gif maker 9

Şirket Dedikoduları

MOSDER Başkanı Mustafa Balcı: “Mobilyada Taksit Sayısı En Az 18 Ay Olmalı”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin