Lüks seyahat şirketi iflasını istedi. Müşterilerine 80 milyon dolar borcu olduğu ortaya çıktı

Lüks seyahat şirketi Vantage Travel Services, mahkeme belgelerinde müşterilerine gelecekteki seyahatler için 80 milyon dolar borcu olduğunu kabul ettikten sonra Çarşamba günü ABD İflas Mahkemesi'ne çıktı.

Lüks seyahat şirketi iflasını istedi. Müşterilerine 80 milyon dolar borcu olduğu ortaya çıktı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şirket, geçen hafta Bölüm 11 iflas koruması başvurusunda bulundu ve varlıklarını United Travel Pte. Ltd., Nordic Hamburg ve Heritage Expeditions’ın bir iştirakidir. Anlaşmanın hâlâ bir yargıç tarafından onaylanması gerekiyor.

Mahkeme dosyalarında, Vantage avukatları şirketin nakdi olmadığını söyledi ve 20 Haziran’da beş çalışanı dışında hepsini işten çıkardı. Mahkeme belgelerine göre şirket, 10.000 ila 25.000 alacaklıya borcu olduğunu ve 100 milyon ila 500 milyon dolar arasında borcu olduğunu tahmin ediyor.

29 Haziran’da bir Vantage avukatı, “Seyahat endüstrisinde olduğu gibi, COVID-19’un Borçlunun operasyonları üzerinde önemli bir etkisi oldu” dedi.

Vantage, yüzlerce tüketicinin iptal edilen veya ertelenen seyahatler için geri ödeme yapılmadığından şikayet etmesinden sonra aylardır ateş altında. Kütle Başsavcılığı, 1 Ocak 2020’den bu yana Vantage aleyhine en az 1.120 tüketici şikayeti aldığını söyledi.

Bir AG sözcüsü geçen hafta bir e-postada, “Şu anda ofisimiz tüketici şikayetlerini çözmeye ve etkilenen müşteriler için geri ödeme sağlamaya odaklanmaya devam ediyor” dedi.

Vantage, United Travel’ın 11 Mayıs 2023’ten önce Vantage ile seyahat rezervasyonu yapan müşterilere gelecekteki seyahatlerinde yüzde 20 kredi sağlamayı kabul ettiğini söyledi.

Tüketici Kurtarma’nın kurucusu ve 1.400’den fazla üyesi olan bir Vantage müşteri Facebook grubunun moderatörü Michelle Couch-Friedman , para kaybeden binlerce Vantage gezgini için daha fazlasının yapılmasını istiyor.

Tüketici savunucusu Michelle Couch-Friedman, “Bence bu tüketiciler için hiç de iyi bir anlaşma değil” dedi. “Elbette hiç yoktan iyidir, ama konuştuğum müşteriler? Yeni bir şirketle seyahat etmekle ilgilenmiyorlar.”

Vantage’ın avukatları yargıçtan hızlı bir süreç istiyor.

“Borçlunun faaliyetlerini ve müşterileri tarafından rezerve edilen seyahatlerin durumunu çevreleyen belirsizlik, artan miktarda olumsuz tanıtımla sonuçlandı ve bu, hızlandırılmış bir satış sürecinin olmaması durumunda Borçlunun marka adının ve diğer Fikri Mülkiyetin değerinde daha fazla bozulmaya neden olabilir. , ”dedi Vantage 29 Haziran’da bir önergede.

Ancak ABD’li bir Mütevelli, Vantage’ı mahkemeler aracılığıyla iflas ve satışı zorlamakla suçladı.

“Borçlu, gönüllü 11. bölüm dilekçesini geçen Perşembe öğleden sonra, 4 Temmuz hafta sonundan hemen önce sundu ve Federal tatilin hemen ardından ilk gün duruşma istedi … Dosyalama, bildirimi sınırlamak ve çıkarı olan tarafları önlemek için düzenlenmiş gibi görünüyor. ABD Mütevellisi William Harrington, 5 Temmuz’da yaptığı itirazda, “ilk günkü duruşmada dosyaları incelemek ve itirazlarda bulunmak için yeterli fırsata sahip olmaktan” yazdı.

Couch-Friedman, Vantage müşterilerinin soru sorabilmesi ve endişelerini dile getirebilmesi için bu yaz sonunda bir duruşma planlanacağını söyledi.

Şirket Dedikoduları

Lüks seyahat şirketi iflasını istedi. Müşterilerine 80 milyon dolar borcu olduğu ortaya çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin