Binlerce Kişiye İş Fırsatı: THY, 14 Bin TL Maaşla Kabin Memuru Alımı Yapıyor!

Binlerce Kişiye İş Fırsatı: THY, 14 Bin TL Maaşla Kabin Memuru Alımı Yapıyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binlerce kişinin yakından takip ettiği ilanın başvurusu ile ilgili dikkat çeken detaylar yer aldı. Şartlarda yapılan değişiklik pek çok kişi için sevindirici oldu. Türk Hava Yolları Başkanı Ahmet Bolat sosyal medya platformundan müjdeli haberi verdi. Peki THY kabin memuru başvuru şartları ve tarihleri neler? THY personel başvurusu ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.

Çin’in Wuhan kentinde 2019 Aralık ayında ortaya çıkan koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında hiç şüphesiz havacılık geliyordu. Salgınla mücadele kapsamında uçuşlar durdurulurken pek çok yasak ve şart beraberinden getirilmişti. Koronavirüs salgınının etkisini kaybetmesi ile birlikte yaralarını saran havacılık sektörünün öncü ismi Türk Hava Yolları (THY) bünyesine yeni personeller katacağını duyurdu. THY Başkanı Ahmet Bolat şartlarda yapılan değişik ile ilgili duyuruyu da sosyal medya üzerinden açıkladı. THY kabin memuru başvuru şartları neler, başvuru tarihi ile ilgili detaylı bilgileri sizin için derledik… İşte detaylar…

Türk Hava Yolları bünyesine en az lise mezunlarından yapılacak kabin memuru alımı için geri saytım devam ederken adayları ilgilendiren bir son dakika açıklaması dün geldi. Açıklamada THY’nin başvuru şartlarında değişiklik yaptığı öğrenildi. Bu açıklamadan sonra binlerce adayın meraklı bekleyişi daha da heyecanlandı.

THY PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

THY’nin son ilanına baktığımızda kabin memuru alımında başvuru şartlarının şu şekilde olduğu görüldü:

• T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)

• En az lise mezunu olmak

• İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)

• Adli Sicil Kaydı ve/veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak

• Daha önce THY AO veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak

• 160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo ölçümleri, THY AO veya THY AO’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılmakta olup Ortaklığımız tarafından belirlenen oranlara uygun olmalıdır.)

• THY AO Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak

BİNLERCE KİŞİYE BAŞVURU HAKKI

Binlerce Kişiye İş Fırsatı: THY, 14 Bin TL Maaşla Kabin Memuru Alımı Yapıyor!

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Bolat açıklamasında “Umarım kabin memuru alımlarında yaş sınırı batan şirketler düşünüp değerlendirilir” yorumuna cevap verdi ve yaş şartının 39’a çıkarılacağını söyledi. Daha önce yaş şartı 30’du. Bu değişiklik ile birlikte binlerce kişiye başvuru hakkı geldi.
Adayların ilana kadar yapması gereken en önemli şey yabancı dilini geliştirmek.

1000 KİŞİ MÜJDESİ

THY kabin memuru alımında son günlere girildi. Şartların değişeceği açıklamasından sonra artık adayların gözü kulağı ilanda. Bolat geçen gün yaptığı açıklamada Alacağımız pilot 200’ü geçer ama uçuşa hazır ve istediğimiz tipte bulmamız zor gibi. 1.000 civarında kabine, 100 civarında da diğer bölümlere alıyoruz” demiş ve 1000 kabin memuru alımı müjdesi vermişti.
Şartların da değişmesi ile birlikte bugünlerde ilanın gelmesi bekleniyor.

Şirket Dedikoduları

Binlerce Kişiye İş Fırsatı: THY, 14 Bin TL Maaşla Kabin Memuru Alımı Yapıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin