Ünlü havayolu şirketi iflas iddialarıyla gündeme gelmişti. Kargo uçuşlarını durdurdu

Pandemi süresince ağır darbe alan havayolu sektörü toparlanma sürecine girerken borç batağında olduğu öğrenilen Western Global Airlines, kargo uçuşlarını da durdurdu

Ünlü havayolu şirketi iflas iddialarıyla gündeme gelmişti. Kargo uçuşlarını durdurdu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir süredir iflas edeceği söylemleriyle gündemde olan Western Global Airlines, kargo uçuşlarını resmen durdurdu. Ünlü havayolu şirketinin kargo uçuşlarını durdurması iflas iddialarını da güçlendirdi.

WESTERN GLOBAL AİRLİNES KARGO UÇUŞLARINI DURDURDU

Ağır borç yükü, küresel hava kargo talebindeki önemli düşüşle bağlantılı zayıf nakit akışı ve bir çalışan davası, 21 yaşlanan uçaktan oluşan bir filoya sahip, perakendeci sayılan, tamamen kargo taşıyıcısı olan Western Global Airlines’ın devam eden finansal uygulanabilirliği hakkında soru işaretleri yaratıyor. En büyük müşterisi Amazon.

Uçuş izleme sitelerinin gözden geçirilmesi, Western Global’in operasyonlarını durdurduğunu, uçakların çoğunun Fort Myers’daki Güneybatı Florida Uluslararası Havalimanı’ndaki ana üssüne veya Shreveport, Louisiana’daki bakım merkezine döndüğünü gösteriyor.

Bloomberg, anonim kaynaklara atıfta bulunarak Cumartesi günü, Western Global Airlines’ın nakit sıkışıklığına yanıt olarak iflas koruması için başvuruda bulunup bulunmamayı düşündüğünü ve yöneticilerin bir finansman can damarı hakkında alacaklılarla görüştüğünü bildirdi . Bloomberg Law, geçen ay Western Global’in motorlarından bazılarını satmak da dahil olmak üzere geri dönüş stratejileri konusunda bir yeniden yapılandırma uzmanı ve yatırım bankasıyla çalıştığını söyleyen bir haber yayınladı.

Ünlü havayolu şirketi iflas iddialarıyla gündeme gelmişti. Kargo uçuşlarını durdurdu

BOEİNG SİPARİŞLERİNİ İPTAL ETTİ

Kargo havayolu, bu yılın başlarında Boeing ile iki büyük 777 kargo uçağı siparişini iptal etti.

Geçen hafta, Moody’s Investors Service ve Fitch, Western Global’in teminatsız borcuna ilişkin kredi notlarını, şirketin artık bir derecelendirme belirlemesini desteklemek için yeterli bilgi sağlamadığını söyleyerek geri çekti. Merkezi Estero, Florida’da bulunan Western Global, spekülatif dereceli ve yüksek riskli kabul edilen bir kurumsal borç ihraçları kategorisinde gruplandırılmıştır.

Kararlar, Fitch’in 2 Mayıs’ta Western Global’in notlarını düşürmesinin ardından geldi. “Düşüş, WGA’nın filosunun büyük bölümlerinin depolanmış veya park edilmiş olması ve Asya’ya gidiş-dönüş uçuşlarının sınırlı olması nedeniyle düşük uçak etkinliği göz önüne alındığında, likidite ve yeniden finansman risklerindeki daha fazla artıştan kaynaklanıyor. Not indirimi ayrıca, WGA’nın şu anda sıkıntılı seviyelerde işlem gören teminatsız tahvilleri ile sermaye piyasalarına erişimin devam eden kötüleşmesini yansıtıyor” dedi.

Moody’s, “kötüleşen likidite pozisyonu” olarak adlandırdığı durum ve şirketin gelirinin yaklaşık üçte ikisinin üç müşteriden geldiği endişesi nedeniyle 23 Mart’ta Western Global’in notunu düşürdü: Amazon, Hong Kong merkezli Kerry Logistics ve bir nakliye komisyoncusu olan KPS World Transportation Shenzhen, Çin merkezli. ABD Savunma Bakanlığı da Western Global müşterisidir.

Derleme: Sirketdedikodulari.com – Göktuğ Efil

Şirket Dedikoduları

Ünlü havayolu şirketi iflas iddialarıyla gündeme gelmişti. Kargo uçuşlarını durdurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin