İnsafsız Ekşi moderatörleri: Bu ifşa size yeter!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun yıllardır kullandığım Ekşi Sözlük hesabım erişime kapatılmış. Önce şaşırdım sonra biraz kafa kurcaladım. Nihayet sebebini buldum. Ekşi’nin karın ağrısı kesinlikle çok başkaydı.

Kimseyle işim olmaz, siyasi polemiğe girmem.. Üstüne üstlük sözlüğü rezil hale getiren anket başlığı açan yazarlardan da değilim. Konsepte uygun takılır, tanım girmeden yazıya çok nadir başlarım. Asıl amacım gündemi takip etmektir. Varsa yoksa tek yaptığım kusur arada bir haber linki paylaşmaktır. Tabi o da kusur sayılırsa… Ama insafsız Ekşi Sözlük moderatörleri böyle düşünmüyor. Gözüne kestirince birini sana sebep bile söylemeden, varsa yanlışın onu izah bile etmeden şakkadanak kapatıveriyorlar hesabını. Ne olduğunu anlamadan.

Dedim ya… Biraz kafa kurcaladım diye. Hesabın erişime kapatılmasının iki ihtimali olabilirdi. Ya Ekşi moderatörleri yazarların mesajlarını kurcalıyor ve benim bazı başlık sahiplerine link eklemesini rica ettiğimi görüyordu ya da beğenmedikleri sitelerin kaynak olarak gösterilmesini istemiyorlardı. Açıkçası bana ikinci ihtimal daha kuvvetli geliyor. Arkadaşlarımın da başına benzer şeyler geldi. Belli başlı sitelerin linkleri hariç tahammül sınırları yok denilebilir modlar için. Yani burada tanım giren yazar olman, bilgi verici entryler girmen, yıllardır kullandığın hesapta kimseyle en küçük problem dahi yaşamaman çok da önemli değil.

Sözlüğü abluka altına alan ben miyim?

Ayda birkaç kez paylaştığım haber linki ve birkaç kişiye attığım pm’lerle sözlüğü abluka altına alan ben miyim? Yoksa, satılık Ekşi Sözlük hesabı kovalayanlar mı? Bu işi ticarete dökenler, sitede reklam yapmak için para alanlar değil de ben miyim abluka altına alan? Tek bir alım-satım işleminde 10’lu sözlük hesabı satın alanlar mı ya da kaliteyi artıranlar? Yoksa işleri güçleri versus başlığı açanlar mı? Madem öyle, işte ifşa ediyorum sevgili moderatörler. Bu yazarları da uçurun kutsal bilgi kaynağınızdan…

1 – Kullanıcı adı: Diyanet

Neredeyse tüm entrylerinde “habermotto” sitesinin kaynağını veren masum yazar. Moderatörlerin insafına haiz olan kişi.

2 – Kullanıcı adı: Semion petrosyan

Neredeyse tüm entrylerinde “gazetemanifesto” sitesinin kaynağını veren masum yazar. Moderatörlerin insafına haiz olan kişi.

3 – Kullanıcı adı: Meftun2323

Her entrysinde olmasa da çoğunda “aykırı.com.tr” sitesinin kaynağını veren masum yazar. Moderatörlerin insafına haiz olan kişi.

Bunlar bir çırpıda bulduklarım. Biraz zaman harcasam bu liste sabaha kadar uzar gider. Hele hele her iki entrysinden biri T24 ve OdaTV olanları hiç söylemiyorum bile. Çünkü onlar Kutsal Bilgi Kaynağı tarafından kutsanmış. Dokunulmazlıkları olanlar.

Nihai olarak söylemek istediğim şudur ki; Emek verdiğim, yıllarımı harcadığım, kimseyle didişmediğim hesabımın en ufak bir açıklama bile yapılmadan kapatılması.

Herkesin bir algoritmaya göre çalışmasını kabul edebilirim ama Ekşi’nin bir yazara olmasan da olur şeklinde açıklama bile yapmadan uçurmasını doğru bulmuyorum.

Göktuğ Efil

İnsafsız Ekşi moderatörleri: Bu ifşa size yeter!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin