Martı stratejisi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun bir süredir hizmet veren elektrikli scooter şirketi Martı’nın, bilhassa koronavirüsün ardından popüleritesini daha fazla artırdığı aşikar. Hatta öyle çok artırdı ki, bu ülkede “Hiçbir başarı cezasız” kalmaz sözü yine devreye girdi. Zaten uzun zamandır taksicilerle başı belada olan şirket geçtiğimiz günlerde bu defa da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun hedefi oldu.

m1

Ama ne zaman Martı Scooter gündeme gelse, ne zaman eleştrilerin tam odağında yer alsa karşı bir hamle yapmayı başardı. İstanbul’da yeni yeni piyasaya çıktığı günlerde bir otomobilin Martı’ya çarpması sonucu 17 yaşındaki Okan Yıldız hayatını kaybetmişti. Bu olayın ardından Martı Kurucusu Alper Öktem, birçok programa çıkarak şirketini anlatmaya devam etmişti. Yine bazı özel ve devlet kurumlarıyla anlaşmalar yapmıştı. Bugünlerde de özellikle taksicilerin ve devletin ciddi tepkisinin ardından yeni bir hamle daha yaptı Martı. Giderek büyüyen şirket için 25 milyon dolar yatırım aldıklarını açıkladı. Bu da yetmedi alınan bu yatırımla dünyaya açılacaklarını da duyurdular.

m2

Bu haberle birlikte taksiciler karşısında 3-0 öne geçtiler adeta. E bu öyle bir haber ki Bakanla da skoru eşitlediler. Şimdi böyle zorlu bir dönemde 25 milyon dolar yatırım alarak dünyaya açılmayı planlayan Martı Scooter’ın önü kesilebilir mi? Teknolojiye verdiğini önemi 1 milyon yazılımcı projesi ve daha birçok projeyle vurgulayan hükümet, Martı’nın fişini çekerse bu ülkede bir sarsıntı yaratmaz mı?

Göktuğ Efil

Martı stratejisi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin