İstikbal kimin? İstikbal sahibi kimdir?

İstikbal kimin? İstikbal sahibi kimdir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin önde gelen mobilya firması Boydak Holding tarafından kurulmuştur. 1957 yılında Kayseri’de küçük bir atölyede temelleri atılmıştır. Kapı ve pencere üretimi ile sektöre giriş yapan İstikbal ardından ürün vizyonunu genişletmiştir. Ayrıca firma 80’li yıllara gelindiğinde marka, kapı-pencere, dolap, yatak odaları, masa-sandalye gibi mobilya çeşitleri üretmeye başlamıştır. Şirket 2016 yılına gelindiğinde ise Boydak Holding’in FETÖ ile iltisaklı olduğu gerekçesiyle kayyum atanır ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulur. İstikbal sahibi kimdir?

İstikbal kimin?

1957 yılında Kayseri’de küçük bir marangoz atölyesinde kapı-pencere yapımı ile temellerini atar. Firma 80’li yıllara kadar  kapı-pencere, dolap, yatak odaları, masa-sandalye gibi mobilya çeşitleri üretmeye başlamıştır. Atölyeler tek çatı altında toplandıktan sonra büyük bir fabrikaya geçer. Firma, geniş bir vizyonla, yatırımlarına ve ürün portföyüne her yıl yenilerini ekliyor. 90’lı yılların sonunda ise Kayseri’de dev bir entegre tesis kurmuştur. Böylelikle firmayı dünyaya uzanan bir marka haline getirecek adım atılmış olur.  Ayrıca 60 yıllık tecrübesi ile Türkiye’nin lider mobilya markası olmayı başarmıştır. Şirket hala hızlı adımlarla Türkiye ve dünya mobilya pazarında başarılı ve istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Firma, Türkiye’de 1000’e yakın mağazasındaki yeni koleksiyonları ile tüketici ile buluşturmaya devam ediyor. Ancak 2016 yılında Boydak Holding’in FETÖ ile iltisaklı olduğu gerekçesiyle kayyum atandı. TMSF tarafından şirkete el konulur. Firmanın “Her Ev Güzel İstikbal’le” sloganıdır.

Screenshot 6

İstikbal sahibi kimdir?

İstikbal, 700’e yakın mağazası ve ürünü ile Türkiye’yi sararken bir dünya markası olma yolunda da ilerlemektedir. Şu an 70’i aşkın ülkeye İstikbal markası ile ürün sunmaktadır. Ayrıca İstikbal’in, Yunanistan, Bulgaristan, Rusya, Mısır, Almanya, Kazakistan, Romanya, İngiltere, Fransa gibi birçok ülkede 110 mağazası vardır. 5000 satış noktası ile Türk kalitesini yurtdışına taşımaktadır. New Jersey’deki lojistik merkezi aracılığıyla ABD’de birçok mağazaya ürün satışı yapmaktadır. Ayrıca sektördeki yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri takip ederek, çıtayı sürekli yükseltiyor.

Şirket Dedikoduları

İstikbal kimin? İstikbal sahibi kimdir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Lütfen şikayetimi bildirmek üzere bana ulaşırmısın rica ediyorum

    Cevapla
Bizi Takip Edin