Otonom sürüş firması Aurora %3 personelini işten çıkarıyor

Otonom araç teknolojisi şirketi Aurora Innovation (AUR.O), yeni sekme açarÇarşamba günü yaptığı açıklamada, yeniden yapılanma çalışmasının bir parçası olarak iş gücünün %3'ünü işten çıkardığını söyledi.

Otonom sürüş firması Aurora %3 personelini işten çıkarıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şirketin menkul kıymet dosyalarına göre Aurora’nın 2022 sonu itibarıyla 1.700 çalışanı vardı.

“Ticari lansmana doğru ilerlerken, mümkün olduğunca etkili çalıştığımızdan emin olmak için yakın zamanda tüm organizasyonu gözden geçirdik… Bu süreç boyunca, toplam iş gücümüzün yüzde 3’ünü etkileyen sınırlı sayıda rol ortadan kaldırıldı.” şirket açıklaması, kıdemli başkan yardımcısı Cristopher Barrett’a atfedildi.

021 yılında bir açık çek firmasıyla birleşme yoluyla halka açılan Pittsburgh merkezli şirket, geleceğin otonom kamyonlarına güç verecek teknolojiyi inşa ediyor.

Aurora’nın Continental AG (CONG.DE) ile ortaklığı var, yeni sekme açarve Volvo (VOLVb.ST), yeni sekme açarve ilk sürücüsüz kamyon setini bu yıl sokaklarda kullanmayı planlıyor.

Bu ayın başlarında şirket, Continental’in 2027’de üretmeyi planladığı Aurora Driver otonom sürüş sisteminin donanımının tasarımını ve mimarisini tamamladığını açıkladı.

Aurora, Alman şirketle olan ortaklığın, 2024’ün sonunda planlanan ilk sürücüsüz lansmanından sonra otonom kamyonları geniş ölçekte dağıtma yolu sağladığını söyledi.

Şirket Dedikoduları

Otonom sürüş firması Aurora %3 personelini işten çıkarıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin