Net kar bildiren havayolları, pilot ve kabin ekibinin maaşlarını rekor düzeyde artırdı

IndiGo, 2023-24'ün ilk çeyreğinde rekor net kâr bildirdikten sonra pilotlar ve kabin ekibi için maaş artışlarını duyurdu.

Net kar bildiren havayolları, pilotlar ve kabin ekiplerinin maaşları rekor düzeyde artırdı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hindistan’ın en büyük yerli havayolu olan IndiGo, 2023-24’ün ilk çeyreğinde 3.090 crore rekor net karın ardından pilotları ve kabin ekibi için maaş zamlarını duyurdu. Economic Times’ın aktardığına göre, yaklaşık 4.500 uçuş ekibi için performans inceleme süreci başladı ve yeni maaşlar 1 Ekim’den itibaren geçerli olacak.

Hindistan’ın yerel pazar payının %60’ından fazlasını elinde bulunduran havayolu, şimdiye kadarki en yüksek üç aylık karını bildirdi.

“Geçen yıl içinde mali gücümüzü yeniden kazanıp inşa etmeye başlarken, maaşları ve ödenekleri gözden geçirip Covid öncesi seviyelere getirdik. Önümüzdeki aylarda İK ekibimizle birlikte uçuş ekiplerimizin maaşlarını yükseltmek için çalışacağız. Havayolunun uçuş operasyonlarından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Ashim Mitra, revize edilen maaş yapısının 1 Ekim’den itibaren geçerli olacağını söyledi .

Kârlı bir Ocak-Mart çeyreğinin ardından havayolu, sıkı çalışmalarını kabul eden ve motivasyonlarını artıran mürettebatı için %3’lük bir maaş ikramiyesi açıkladı.

ŞİMDİYE KADAR EN YÜKSEK 3 AYLIK KAZANÇ

Çarşamba günü IndiGo , güçlü operasyonel performans ve elverişli piyasa koşullarının rüzgarları ülkenin en büyük havayolunun mali durumunu desteklerken, Haziran çeyreğinde 3.090,6 crore ile şimdiye kadarki en yüksek üç aylık karını bildirdi.

Net kar bildiren havayolları, pilotlar ve kabin ekiplerinin maaşları rekor düzeyde artırdı

Taşıyıcının ana şirketi InterGlobe Aviation da mevcut mali yılın ilk çeyreğinde şimdiye kadarki en yüksek üç aylık toplam gelirini 17.160,9 crore olarak açıkladı ve ayrıca bir risk sermayesi kuruluşu kurma planlarını duyurdu.

Havayolu, son Haziran çeyreğinde yaptığı açıklamada, 3.090,6 crore ile şimdiye kadarki en yüksek üç aylık karı elde ettiğini ve bunun “güçlü operasyonel performansı, stratejimizin uygulanmasını ve uygun piyasa koşullarını yansıttığını” söyledi.

Haziran 2022’de sona eren üç ayda toplam gelir veya gelirler 13.018,8 crore olarak gerçekleşti .

IndiGo CEO’su Pieter Elbers, “Güçlü operasyonel performans ürettik ve üç ayda bir en yüksek yolcu sayısını ağırladık, bu da Haziran 2023’te sona eren çeyrek için şimdiye kadarki en yüksek üç aylık geliri ve net karı elde etmemizi sağladı.”

Kaynak: Livemint.com Derleme: Sirketdedikodulari.com – Göktuğ Efil

Şirket Dedikoduları

Net kar bildiren havayolları, pilot ve kabin ekibinin maaşlarını rekor düzeyde artırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin