Pilotlar zammı beğenmedi, greve devam dedi!

FedEx pilotları, daha iyi ücret ve yan haklar için şirketle yaptıkları geçici anlaşmanın oylamayla reddedilmesinin ardından FedEx ile haftalarca süren iş anlaşmazlığına devam edecek.

Pilotlar zammı beğenmedi, greve devam dedi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Havayolu Pilotları Derneği’nin (ALPA) FedEx şubesine göre, FedEx pilotları %57’ye karşı %43 oyla, %30 maaş artışı ve pilotların eski emekli maaşlarına %30 zam içeren geçici anlaşmayı reddetti. Bu, pilotların yeni bir iş sözleşmesi talep ederek grevlerine devam edecekleri anlamına geliyor.

FedEx ALPA başkanı Yüzbaşı Chris Norman, “Üyelerimiz konuştu ve şimdi yeniden toplanıp sonraki adımlar için hazırlanacağız” dedi. “Önümüzdeki haftalarda, FedEx ALPA liderliği, ileriye dönük pilot grup önceliklerini değerlendirmek için bir zaman çizelgesi oluşturmak üzere toplanacak. FedEx pilotları bir arada kalacak ve bu, tüm FedEx pilotlarının desteklemekten gurur duyacağı bir anlaşmanın üretilmesine yardımcı olacak yeni bir yol izleyecek.”

ALPA, bundan sonra Ulusal Arabuluculuk Kurulu’nun her iki tarafla bir durum konferansı düzenlemesinin beklendiğini söyledi. Ancak bunun gerçekleşmesi için bir zaman çizelgesi yok.

Pilotlar zammı beğenmedi, greve devam dedi!

Uluslararası Hava Yolu Pilotları Birliği (ALPA), 17 Şubat 2023 Cuma günü FedEx Express Ana Yürütme Konseyi’nin (MEC) greve zemin hazırlayan bir kararı oybirliğiyle onayladığını söyledi.

Sendika, nakliye devi ile sözleşme müzakerelerinin durduğunu ve gelecekte herhangi bir görüşmenin planlanmadığını söyledi. ALPA, müzakerelerin Mayıs 2021’den beri devam ettiğini söyledi.

Şirket Dedikoduları

Pilotlar zammı beğenmedi, greve devam dedi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin