TOKİ, çok sayıda konut ve arsayı satışa çıkardı! Son başvuru tarihi 1 Kasım. Hemen başvurunuzu yapın

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), evi arsası olmayan kalmasın dedi. Türkiye'nin birçok ilinde ev, arsa, ticaret alanı, sanayi ve lojistik tesisini satışa çıkardı. Son dönemlerdeki en büyük satış listesi olarak dikkat çeken kampanyada son başvuru tarihiyse 1 Kasım. Sonuçlar 1 Kasım'da TOKİ tarafından açıklanacak. Peki başvuru nasıl yapılır? İşte cevabı...

TOKİ, çok sayıda konut ve arsayı satışa çıkardı! Son başvuru tarihi 1 Kasım. Hemen başvurunuzu yapın
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TOKİ, Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerini sunduktan sonra beklenildiği gibi sessiz kalmadı. Yeni kampanyaları duyurmaya devam ediyor. Bu kapsamda ev ve arsa almanın en zor olduğu dönemde nefis bir kampanyayı duyurdu. Son başvuru tarihiyse 1 Kasım. Bu tarihte tüm kazananlar açıklanacak. TOKİ resmi internet sitesinde projeyi tanıtmak için, “TOKİ 42 ildeki 428 arsayı 1-2 Kasım 2023 tarihinde açık artırma yöntemiyle satacak. Konut, ticaret, sanayi, turizm tesis, özel sağlık tesis ve plansız niteliğindeki arsalara, peşin veya yüzde 35 peşinat, 48 ay vadeyle sahip olunabilecek. Ayrıca Antalya Demre’de de bir arsa kiralanacaktır. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 42 ildeki 428 arsayı açık artırmayla satışa sundu.” ifadelerini kullandı.

TOKİ 428 ARSAYI SATIŞA ÇIKARDI

Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Tekirdağ, Van ve Yalova’da bulunan 428 arsa, açık artırmayla satılacak.

TOKİ, çok sayıda konut ve arsayı satışa çıkardı! Son başvuru tarihi 1 Kasım. Hemen başvurunuzu yapın

TOKİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TOKİ, 1-2 Kasım 2023 tarihinde yapılması planlanan açık artırma hakkında, “Açık artırma, 1 Kasım 2023 Çarşamba ve 2 Kasım 2023 Perşembe günü saat 10.30’da yapılacak. Müzayede TOKİ’nin İstanbul Hizmet Binası ve Ankara Bilkent Otel ve Konferansa Salonu’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten de “emlakmuzayede.com.tr” adresinden teklif verilebilecek.” açıklamasında bulundu.

Özel not: Alıcılar, konut, ticaret, sanayi ve turizm tesis alanı niteliğindeki arsalara yüzde 35 peşinat 48 ay vade ile sahip olabilecek. Satışa sunulan arsalar arasında Ankara’da konut, ticaret, sağlık tesis alanı, Diyarbakır’da konut ve ticaret, sanayi tesisi, İstanbul’da konut ve lojistik tesis alanı bulunuyor.

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI

TOKİ (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) arsa başvuru şartları Türkiye’de konut edinmek isteyen vatandaşlar için belirlenen koşullara göre değişebilir. Başvuru şartları zaman zaman güncellenebileceği için en güncel ve doğru bilgilere resmi TOKİ websitesi veya yerel yönetimlerin resmi duyuruları üzerinden ulaşmanız önemlidir. Ancak genel olarak TOKİ arsa başvuru şartları aşağıdaki gibi olabilir:

Türk Vatandaşı Olma: TOKİ projelerine başvuruda bulunacak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

Belirli Bir Gelir Düzeyine Uygun Olma: TOKİ projelerine başvuruda bulunacak kişilerin belirli bir gelir düzeyine uygun olması gerekmektedir. Gelir şartları projeden projeye değişebilir, bu yüzden güncel gelir sınırlamalarını kontrol etmek önemlidir.

18 Yaşını Doldurma: Başvuruda bulunan kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) Kaydı: Başvuru sahiplerinin kendileri, eşleri ve velayeti altındaki çocukları için SGK kayıtlarının olması gerekebilir.

TOKİ, çok sayıda konut ve arsayı satışa çıkardı! Son başvuru tarihi 1 Kasım. Hemen başvurunuzu yapın

Tapu ve Kira Geliri Şartı: Başvuru sahiplerinin kendileri, eşleri ve velayeti altındaki çocuklarının üzerine kayıtlı tapu veya kira geliri şartlarına göre değişebilir.

Adres Beyanı: Başvuru sahiplerinin yerleşim yeri adres beyanında bulunmaları gerekebilir.

Diğer Belgeler: Başvuru için gerekli olan diğer belgeler, başvurulan projenin özelliklerine göre değişebilir. Bu belgeler genellikle kimlik belgesi, gelir belgesi, nüfus kayıt örneği gibi evrakları içerir.

Şirket Dedikoduları

TOKİ, çok sayıda konut ve arsayı satışa çıkardı! Son başvuru tarihi 1 Kasım. Hemen başvurunuzu yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Eskişehir de TOKİ bakıyorum

    Cevapla
Bizi Takip Edin