Finans şirketi TransferWise birçok müşterinin hesabını kapattı

TransferWise
TransferWise
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere merkezli teknoloji finans şirketi TransferWise, birçok müşterisinin hesabını kapatarak içinde bulunan paraya el koydu. Konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapmayan TransferWise, durum tespiti yapılabilmesi için 60 gün boyunca beklenmesi gerektiğini duyurdu.

QNB Finansbank, Hemenal Finansman’ı gözden çıkardı: Tamamını satacak

TransferWise kullanıcıları, 22.12.2021 tarihinde hesaplarının kapatıldığını gördü. Ne olduğunu anlamayan kullanıcılar, şirkete ulaşmaya çalıştı. Bazı müşteriler şirketin, hesaplardaki paralara çöktüğünü iddia ederken, TransferWise şu şekilde bir mail gönderdi.

TransferWise

“Şu anda Wise hesabınızda daha fazla durum tespiti kontrolleri yürütüyoruz ve bu, hesabınızın devre dışı bırakılmasından itibaren yaklaşık 60 iş günü sürebilir.

Bu standart prosedür tamamlandıktan sonra, hesabınız ve üzerindeki parayla ilgili olarak size net bir yanıt verebilecek durumda olacağız.

Meydana gelen herhangi bir sorun için gerçekten üzgünüz, ancak izlenen prosedürler hem kendimizin hem de tüm müşterilerimizin güvenliğini ve güvenliğini sağlamak için gereklidir.”

TransferWise

Öte yandan TransferWise mağduru olan bir Twitter kullanıcısı da, “Bir süredir transferwise kullanıyordum ve dün itibariyle ben dahil olmak üzere bir çok kişinin hesabını kapatıp paraya çöktüler. Firma tarafından yapılan hiçbir açıklama yok. Konuyla ilgili bütün mağdurlara ulaşmaya çalışıyoruz. Hesabımızın neden kapatıldığı, paramıza ne olacağına dair bilgi vermek yerine 60 gün beklememiz gerektiği söyleniyor. Yurtdışında öğrenciyim, okul ücretim ve kira parama el koydular” ifadelerini kullandı.

Şirket Dedikoduları

Finans şirketi TransferWise birçok müşterinin hesabını kapattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 24 Aralık 2021, 15:33

    Benim de hesabım kapatıldı , içerisinde yüklü miktarda bir birikimim vardı . Aynı mesajı attılar. Maalesef kimseye ulaşamıyorum artık.

    Cevapla
Bizi Takip Edin