Hamza Turhan Ayberk kimdir? Televizyon programından Mossad ajanı çıktı…

Hamza Turhan Ayberk kimdir? Milli İstihbarat Teşkilatı ve İstanbul Emniyeti'nin müşterek operasyonu sonucunda önemli bilgileri İsrail İstihbarat Örgütü MOSSAD'a sattığı şüphesiyle Eski Emniyet Müdürü Hamza Turhan Ayberk ve 7 kişi gözaltına alındı. Peki Hamza Turhan Ayberk kimdir? İşte Hamza Turhan Ayberk biyografisi...

Hamza Turhan Ayberk kimdir? Televizyon programından Mossad ajanı çıktı...
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hamza Turhan Ayberk kimdir? MİT ve İstanbul Emniyeti’nin bir süredir üzerinde çalıştığı konuda bugün ilk adım atıldı. Önemli ve kritik bilgileri MOSSAD’a sızdırdığı şüphesiyle 7 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan isimler arasında sabah programlarına da katılan Hamza Turhan Ayberk de olduğu öğrenildi. Peki Hamza Turhan Ayberk kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte merak edilen tüm detaylar.

HAMZA TURHAN AYBERK KİMDİR?

Hamza Turhan Ayberk, Güngören İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı iken eşi Feride Ayberk ile birlikte katıldığı Ataköy Regatta’da, bir barda tek bir kurşunla bacağından vuruldu. Erdal Çeçen adlı saldırgan olayın ardından gözaltına alındı.

Bacağından vurulduktan sonra meslekten çıkarılan Ayberk, mesleğe geri dönmek için Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu.

Araştırmalar, MOSSAD’ın Ayberk’e, “Victoria” kod adlı ajan aracılığıyla ulaştığına işaret etti. MİT, özel dedektif olarak bilinen Ayberk’in MOSSAD’a karşılığında bilgi sağladığını tespit etti. Ayberk’in, MOSSAD’ın talimatları doğrultusunda Türkiye’deki Orta Doğulu kişiler ve şirketler hakkında bilgi toplamak için kamu görevlileri de dahil olmak üzere bir ekip kurduğu belirlendi.

HAMZA TURHAN AYBERK NEDEN GÖZALTINA ALINDI?

Milli İstihbarat Teşkilatı ve İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, ortak bir operasyon düzenleyerek İsrail istihbarat servisi MOSSAD’a bilgi sızdıran 7 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlardan birinin Hamza Turhan Ayberk olduğu belirlendi. Ayberk, eski bir kamu personeli olup televizyonlarda sabah programlarına katılıyordu. MİT’in yaptığı çalışmalar sonucunda Ayberk’in, para karşılığında MOSSAD’a bilgi sızdırdığı tespit edildi. Ayberk’in, aldığı talimatlar doğrultusunda Türkiye’deki Orta Doğulu kişiler ve şirketler hakkında bilgi topladığı ortaya çıkarıldı.

Odatv.com’un haberine göre, Eski bir kamu görevlisi olan ve özel dedektiflik yapan Ayberk’in, MOSSAD’a bilgi temin etmek için aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu şahıslardan ekip kurduğu belirlendi.

Şirket Dedikoduları

Hamza Turhan Ayberk kimdir? Televizyon programından Mossad ajanı çıktı…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin