TOKİ, 2+1 konutları satışa çıkardı! 291 bin TL’si olan kira öder gidi ev sahibi olacak.. Hızlı başvuru yapan kazanır

İlk evim, ilk arsam ve ilk iş yerim projesi ile Cumhuriyet tarihinin en büyük projesini başlatan TOKİ, hak sahibi olamayanlar için yine boş durmadı. Ev fiyatlarının tavan seviyede olduğu şu günlerde TOKİ, 625 adet 2+1 konutları uygun fiyattan satışa çıkardı. Başvuru için sadece acele etmeniz gerekiyor.

TOKİ, 2+1 konutları satışa çıkardı! 291 bin TL'si olan kira öder gidi ev sahibi olacak.. Hızlı başvuru yapan kazanır
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yine ev sahibi olamayanların yüzünü güldürecek farklı bir projeyi daha tanıttı. Toplamda 625 adet 2+1 konutun yer aldığı proje için şimdiden vatandaşlar tarafından yoğunluk oluştu. Projeye başvuruda bulunanların büyük çoğunluğu TOKİ’nin ilk evim ilk arsam ve ilk iş yerim kampanyasından yararlanamayanlar oluyor. Ancak 2+1 konutlara başvuru şartları içerisinde ilk kez ev sahibi olmak gibi bir madde bulunmuyor. Dolayısıyla isteyenler 2. 3. ve hatta 4. evi olarak bile TOKİ’nin bu avantajlı kampanyasından yararlanabilir. Şimdiden size tavsiyemiz elinizi çabuk tutmanız ve TOKİ’nin bu indirimli konutlarından faydalanmanız. İşte başvuru şartları ve süreçle ilgili bilmeniz gereken tüm detaylar.

BAŞVURUYU HEMEN YAPIN, KİRA GİBİ ÖDEME KOLAYLIĞI

TOKİ’nin 2+1 daireleri için aylık taksit başlangıcının 4 bin 732 TL olduğu öğrenildi. Evlerden yararlanmak isteyen vatandaşlar ilk olarak minimum 291 bin TL peşinat yatırmak zorundadır. Vade sayısı ise TOKİ’nin planında yer aldığı üzere 180 ay olarak hesaplanmıştır. Bu açıdan bakılacak olursa TOKİ’nin bu kampanyası oldukça ucuza gelecek.

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

TOKİ, Türkiye’de Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın kısaltmasıdır. TOKİ’nin amacı, konut ihtiyacı olan vatandaşlara uygun koşullarda konut sağlamaktır. Genel olarak, TOKİ başvuru şartları şunları içerebilir:

TOKİ projelerine başvuruda bulunabilmek için Türk vatandaşı olmak gereklidir. TOKİ projelerine başvuru yapabilmek için belirli bir gelir sınırlamasına uymak gerekebilir. Bu sınırlamalar projeden projeye değişebilir. Başvuru yapılacak projenin bulunduğu il veya ilçede belirli bir süre ikamet etme şartı olabilir.

TOKİ konutları için başvuru yapabilmek için genellikle başvuruda bulunan kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. TOKİ konutları genellikle uygun kredi koşulları ile satışa sunulur. Bu nedenle başvuru yapacak kişinin kredi kullanma imkanına sahip olması önemlidir. TOKİ projelerine başvuru yapmak isteyenler, ilan edilen başvuru dönemlerini takip etmeli ve belirtilen tarihler içerisinde başvurularını gerçekleştirmelidir.

BAŞVURUNUZU YAPIP ÇEKİLİŞ TARİHİNİ BEKLEYİN

Balıkesir Manyas’ta inşa edilecek 625 konut için başvurular 12 Ocak’ta sona eriyor. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey 23 Ocak tarihini beklemek. TOKİ, 23 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştireceği kura çekilişi ile hak sahiplerini belirleyecek. Ancak yukarıdaki kısımda da söylediğimiz gibi bir an önce başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yoğun bir talep olduğu aktarılmaktadır.

Şirket Dedikoduları

TOKİ, 2+1 konutları satışa çıkardı! 291 bin TL’si olan kira öder gidi ev sahibi olacak.. Hızlı başvuru yapan kazanır

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 4 Ocak 2024, 20:15

  TOKİ başvuru

  Cevapla
 2. Toki nerede hangi ilde acaba

  Cevapla
 3. İlk evimi almak istiyorum

  Cevapla
Bizi Takip Edin