TOKİ’den çok çok uygun fiyata konut müjdesi! 2+1 3+1 evler için başvurular başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yeni bir müjdeyi konut sahibi olmak isteyenlere resmen duyurdu. İlk evim ilk iş yerim projesinde ev teslimatları başlarken şimdi de her şeyi hazır konutlar İstanbul ve birçok ilde satışa çıkarıldı. Başvurular başladı...

TOKİ'den çok çok uygun fiyata konut müjdesi! 2+1 3+1 evler için başvurular başladı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlk evim ilk iş yerim projesini kaçıran vatandaşları yerinden kaldıran muazzam bir proje daha TOKİ tarafından duyuruldu. Uzun bir süredir yapımına devam eden İlk İş Yerim İlk Evim projesinde ilk teslimatlar illere göre devam ederken şimdi de İstanbul başta olmak üzere Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Balıkesir, Batman, Çorum, Elazığ, Erzurum, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Rize, Samsun, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Van ve Yozgat illerinde yeni konutları satışa sundu. Başvurular tüm TOKİ konutu sahibi olmak isteyenlere açıldı. Müzayede de açık artırma usulü ile yapılacak kura çekimiyle belirlenecek ev sahiplerine tüm başvuru şartları ve detayları teker teker açıklandı. İşte TOKİ konut sahibi olmak isteyenlerin bilmesi gereken tüm ayrıntılar.

TOKİ KONUTLARINA AKIN AKIN BAŞVURU VAR

Son olarak 2023 yılının son günlerinde proje duyuran TOKİ, uzun zamandır sessizliğini koruyordu. Neyse ki TOKİ, her şeyi hazır satın alıp oturulması mümkün evleri satışa sunduğunu resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı sadece konut değil onlarca iş yerini de satışa çıkardı. Yine iş yeri için satışa sunulan illerde de konutlarda olduğu gibi benzer şehirler bulunuyor. Başvurular her ikisi için de başladı. Emlakmuzayede.com.tr üzerinden satışa sunulan ev ve iş yerleri için başvuruda bulunmak isteyen malik adayları için, “Açık Artırma toplantısına katılacak olan gerçek veya tüzel kişiler, toplantı öncesinde T.Halk Bankası A.Ş ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş’nin tüm şubelerine katılım teminatı yatıracaklardır. Satın alınmak istenilen taşınmaz adedi kadar teminat yatırılması gerekmektedir.” uyarısında bulunuldu.

Öte taraftan evlerin fiyatları muadilleri düşünüldüğünde oldukça makul kabul ediliyor. Hele ki İstanbul’da neredeyse tüm ilçelerde 5 milyon TL’nin altında ev bulmak epey bir zor. Oysaki her şeyi hazır, depreme dayanıklı TOKİ konutlarının fiyatları da beklentinin çok aşağısında. Bu da TOKİ konut ve iş yerlerine yapılan başvuruların rağbet görmesini sağlıyor. Emlak Müzayede üzerinden belirlenecek hak sahipleri şimdiden başvurularını gerçekleştirmeli. Aksi takdirde uygun fiyata satılan bu evleri rüyalarında bile göremeyebilirler.

TOKİ'den çok çok uygun fiyata konut müjdesi! 2+1 3+1 evler için başvurular başladı

HER ÇEŞİT HER BÜYÜKLÜKTE KONUT FIRSATI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı son açıkladığı kampanya kapsamında çok sayıda konutu da satışa çıkardı. Bu çerçevede TOKİ konutlarının bazıları 2+1 bazıları 3+1. İllere göre fiyatlar da değişiyor evlerin yapısı da. Ancak ortalama bir fiyatın olduğunu söyleyebiliriz. Bunu en kolay anlamanın yolu TOKİ’nin Beyoğlu’nda satışa sunduğu konut. Normalde Beyoğlu’nda ortalama ev fiyatları 12 milyon TL’den başlıyor. Ancak TOKİ sadece 8 milyon TL’ye bu evleri satıyor. Ve bu birçok ilçe için geçerli. Şimdiden elinizi çabuk tutup başvurmanızı öneririz.

Şirket Dedikoduları

TOKİ’den çok çok uygun fiyata konut müjdesi! 2+1 3+1 evler için başvurular başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 26 Ocak 2024, 15:08

    TOKİ evleri istiyoruz

    Cevapla
Bizi Takip Edin