Bir Eminevim meselesi: Hangisi doğru hangisi yalan?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adı bir süredir müşterilerini mağdur etmesiyle anılan Eminevim, gelen tüm tepkilere rağmen karşı hamle yapmayı başardı. Bugün yüzlerce haber sitesine  teslim edilen tapu ve ev haberi pompalandı. Bunca olumlu haberin ardından ise akıllarda yalnızca şu soru kaldı: Hangisi doğru hangisi yalan?

“Faizsiz ev alma sisteminin mucidi” mottosuyla yola çıkan ancak bir süredir eleştirilerin odağında yer alan Eminevim, özellikle sistemden çıkmak isteyenlere parasını geri vermemesi ya da müşterilerine tapularını iade etmemesi iddiasıyla gündemden düşmüyor. Bir yandan Eminevim mağdurları sosyal medyada kenetlenip seslerini duyurmaya çalışırken bir yandan da çeşitli meydanlarda pankartlı gösteriler yapıyor. Söz konusu şikayetler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Mağdur kişilerin seslerini duyurmak için kullandığı sikayetvar.com gibi sitelerde Eminevim’e gelen kötü yorumlar günden güne artıyor. Neredeyse her gün mağdurlar, Twitter üzerinde etiket oluşturup yaşadıkları süreci anlatıyor. Tüm bunlar yaşanmaya devam ederken Eminevim ise şirket için pozitif haberler pompalamayı sürdürüyor.

Anadolu Ajansı üzerinden çıkan bu haberler için şirketin kasasından para çıktı mı, ne kadar çıktı… Bu haberlerin tüm mecralara yayılması için finansal bir kaynak kullanıldı mı? Bu sorular merak ediliyor… Dünya Gazetesi’nden İHA’ya, Mynet’ten çeşitli kamu ve ekonomi sitelerine kadar birçok haber platformu söz konusu haberleri sadece ajans kaynaklı olduğu için kullanıyor. Tam bu noktada akıllara şu soru geliyor: “Hangisi doğru hangi yalan”. Ya Eminevim üzerine oynanan bir komplo bu Twitter’da her gün oluşan hashtagler,  ya da Eminevim sosyal medyada çıkan bu çatlak sesleri ulusal medyaya pozitif haberlerini parasıyla pompalayarak bastırma arzusunda. Diğer yandan sadece parasıyla haber pompalamanın dışında parasıyla haberleri sildirdiği de iddia ediliyor. Özellikle belli başlı bazı ekonomi siteleri düzenli olarak Eminevim ve benzeri siteler için kasti bir şekilde negatif haber yaparak maddi kazanç elde etme peşinde!

Göktuğ Efil

Bir Eminevim meselesi: Hangisi doğru hangisi yalan?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin