Kripto para borsasından şok karar! Bitcoin hariç tüm kripto paraları liste dışı bırakacak

Kripto para evreninin en büyük borsalarından Coinbase, Bitcoin (BTC) hariç tüm kripto para birimlerinin liste dışına çıkarmak istediğini resmen duyurdu.

Kripto para borsasından şok karar! Bitcoin hariç tüm kripto paraları liste dışı bırakacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Financial Times’ın CEO Brian Armstrong’a atıfta bulunduğu bir habere göre , ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), geçen ay Amerika’nın en büyük kripto borsasına dava açmadan önce Coinbase’den Bitcoin (BTC) dışındaki tüm kripto para birimlerinde alım satımı durdurmasını talep ettiği bildirildi.

“Bize geri döndüler ve… Bitcoin dışındaki her varlığın menkul kıymet olduğuna inanıyoruz,” dedi Coinbase CEO’su. “Ve biz de dedik ki, bu sonuca nasıl varıyorsunuz, çünkü bizim kanun yorumumuz bu değil. Ve size açıklama yapmayacağız, Bitcoin dışındaki her varlığı listeden çıkarmanız gerektiğini söylediler.”

Bir Coinbase sözcüsü Decrypt’e röportajın “[Coinbase’in] ABD’de SEC ile yaptığı görüşmelere ilişkin kritik bağlamı atladığını” söyledi ve “SEC’in kendi kabulüne göre, FT makalesinde paylaşılan görüşler bazı personelin görüşlerini temsil ediyor olabilir. zaman, ancak Komisyonunkileri daha geniş olarak temsil etmedi.”

13 KRİPTO PARA VARLIĞI SUNULDU

Haziran ayında açılan bir davada SEC, Coinbase’i bir borsa olarak kaydolmadığı için yasa dışı faaliyet göstermekle suçladı . Düzenleyici ayrıca, borsanın staking hizmetinin, Solana (SOL), Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve The Sandbox (SAND) gibi tokenler de dahil olmak üzere menkul kıymet olarak kaydedilmesi gereken en az 13 kripto varlığı sunduğunu iddia etti.

Kripto para borsasından şok karar! Bitcoin hariç tüm kripto paraları liste dışı bırakacak

Ayrı bir hareketle SEC, Haziran ayında Binance’e kayıt dışı menkul kıymetler sunduğu ve ABD’li yatırımcıların küresel web sitesi Binance.com’a erişmesine izin verdiği için dava açtı. Wall Street düzenleyicisi ayrıca Binance CEO’su Changpeng Zhao ve kripto borsasının müşterilerin fonlarını kötüye kullandığını ve karıştırdığını iddia etti.

Armstrong’a göre, Coinbase talebi kabul etmiş olsaydı, bu bir emsal teşkil edecekti ve düzenleyicinin benzer koşullar altında faaliyet gösteren Amerikan kripto işletmelerinin çoğuna baskı yapmasına yol açabilirdi.

Armstrong, “O noktada gerçekten bir seçeneğimiz yoktu, bu arada yasanın söylediği gibi olmayan Bitcoin dışındaki her varlığı listeden çıkarmak, esasen ABD’deki kripto endüstrisinin sonu anlamına gelirdi” dedi. “Bir bakıma kolay bir seçim yaptı, mahkemeye gidelim ve mahkemenin ne dediğini öğrenelim.”

Düzenleyicinin, yürütme bölümünün “şirketlerin kripto varlıklarını listeden çıkarması” için resmi taleplerde bulunmadığını söylediği bildirildi.

Coinbase temsilcisi, kripto borsasının hala SEC ile görüşmelerde olduğunu ve “gördüğümüz faturalar gibi şeffaf ve adil kural koyma ve Kongre eyleminin olduğuna” inandığını ekledi.  İki partiden destek almakgeçen hafta ABD Temsilciler Meclisi’nde, Amerikan kripto kullanıcıları ve ABD’de kripto ekonomi inşa eden şirketler için ileriye dönük en iyi yolu temsil ediyor”

SEC DAVASI ETKİLİ

SEC Başkanı Gary Gensler daha önceönerildiBitcoin dışındaki tüm kripto para birimleri menkul kıymettir.

Ayrıca, kripto şirketlerine karşı yaptırım eylemlerinin bir nedeni olarak yatırımcı korumasının olmamasını sık sık dile getiriyor,karşılaştırmasektörü “Vahşi Batı”ya taşıyor.

SEC Başkanı Gensler, Bitcoin’in Menkul Kıymet Olmadığını Yine Söyledi. Peki ya Ethereum?

Ancak SEC, Coinbase’e karşı Haziran ayında açılan davada bundan bahsetmedi.Ethereum(ETH), menkul kıymet olduğunu iddia ettiği belirteçler arasında piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi.

28 Haziran’da San Francisco merkezli şirket,önerge verdiSEC’in borsa üzerinde yasal yetkisinin bulunmadığını ve yetkilerine ilişkin tutumunun “hukuk gereği savunulamaz” olduğunu öne sürerek SEC’in açtığı davanın reddine.

Şirket Dedikoduları

Kripto para borsasından şok karar! Bitcoin hariç tüm kripto paraları liste dışı bırakacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin