PayPal lansmanı dengeleri değiştirdi! Bitcoin yükseldi ama..

Küresel çapta en çok kullanılan ödeme yöntemlerinin başında gelen PayPal'ın kripto para lansmanından sonra ekosistemden ilginç tepkiler gelmeye başladı. Dengeler değişti. Bitcoin yükseldi.

PayPal lansmanı dengeleri değiştirdi! Bitcoin yükseldi ama..
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, ABD’li çok uluslu ödeme devi PayPal’ın Pazartesi günü ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin’i piyasaya sürmesinin ardından Salı sabahı Asya’da yükseldi. Bununla birlikte, diğer tüm stabilcoin olmayan ilk 10 kripto para birimi yataydan düşüğe doğru işlem gördüğünden, Ether hala suda ilerliyordu. Dogecoin kaybedenlere öncülük etti. Bu arada, NFT işlem hacminin de artmasıyla Forkast 500 NFT endeksi yükseldi. Yatırımcılar Perşembe günü ABD enflasyon verilerinin açıklanmasını beklerken, Wall Street Pazartesi günü yükselişle kapattıktan sonra ABD borsa vadeli işlemleri yatay seyretti.

 

PAYPAL STABLECOİN İÇİN NE KADAR ÖNEMLİ?

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, son 24 saatte %0,28 artışla Hong Kong’da 07:30 itibarıyla 29.133,55 ABD Doları’na ulaştı ancak hafta boyunca %0,25 düşüşle kaldı . Dünyanın önde gelen kripto para birimi, Salı sabahı erken saatlerde kısa bir süre için 28.724,14 ABD dolarına düştü.

Avrupa alternatif varlık yöneticisi CoinShares tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir rapora göre, dijital varlık yatırım ürünlerinde 4 Ağustos’ta sona eren haftada toplam 107 milyon ABD doları tutarında çıkış görüldü . Bu, son haftalarda kâr artışı hızlanırken, çıkışların art arda dördüncü haftasına işaret ediyor.

Bitcoin ile ilgili ürünler, Mart ayından bu yana bir haftanın en büyüğü olan haftalık toplam 111 milyon ABD doları tutarında çıkış gördü. Ancak CoinShares raporuna göre, Bitcoin kısa pozisyonlarına çıkışlar son 14 hafta içinde ilk kez durdu. Token fiyatı düştüğünde yatırımcıların kar elde etmesine izin veren raporun yazarları, kısa pozisyon çıkışlarındaki duraklamanın kurumsal yatırımcıların Bitcoin stratejilerini ayarlıyor olabileceğini gösterdiğini söyledi.

Ether, %0,13 düşüşle 1.824,53 ABD Doları’na geriledi ve son yedi gün içinde %1,72 kayıp yaşadı.

Paypal , Pazartesi günü PayPal USD (PYUSD) stablecoin’i piyasaya sürerek Web3 alanındaki çabalarını artırdı . Ethereum tabanlı token, Binance’in BUSD stablecoin’inin ABD merkezli ihraççısı olan Paxos Trust Company tarafından çıkarılır ve ABD doları mevduatları, kısa vadeli ABD hazineleri ve benzeri nakit eşdeğerleri tarafından tamamen desteklenir.

Paypal’ın stablecoin projesinin, Paxos’un BUSD basımını durdurma emri de dahil olmak üzere ABD’li düzenleyicilerin stablecoin’lere yönelik artan incelemeleri nedeniyle Şubat 2023’te durdurulduğu bildirildi.

Kimlik doğrulama platformunun baş hukuk yetkilisi Tony Petrov, “PayPal’ın bugünkü haberleri, DeFi’nin artan popülaritesinin bir kanıtıdır” dedi.Sumsub.

Petrov, bu hareketin dijital ve itibari para birimleri arasında bir köprü olarak stablecoin’lerin oynayacağı “önemli rolü” vurguladığını söyledi. “Bu hızlı yükseliş, kripto para birimi ekosisteminde büyük bir dönüşüme işaret ediyor ve stablecoin’lerin küresel finansal manzara üzerindeki potansiyel etkisi, yakından izlenmesi gereken heyecan verici bir gelişme.”

Stablecoin olmayan ilk 10 kripto para biriminin tümü daha düşük işlem gördü ve Dogecoin kaybedenlerin başında geldi. Meme tokeni %1,65 düşüşle 0,07325 ABD Dolarına geriledi ve haftalık %5,86 kayıp kaydetti.

Temmuz ayı, kripto ticaret faaliyetlerinde bir düşüş gördü, ay boyunca Bitcoin hacmi %13,1, Ether %21,9 ve stablecoin hacimleri %12,3 düştü.

Kanada merkezli dijital varlık ve fintech yatırım firmasında araştırma analisti olan Greco, “Veriler, 2023’ün ilk yarısında güçlü bir yükseliş trendi izleyen piyasada bir düşük aktivite anını vurguluyor” dedi.Fineqia Uluslararası.

PayPal lansmanı dengeleri değiştirdi! Bitcoin yükseldi ama..

“Yaz ayları, alım satım faaliyetinin en düşük olduğu aylar arasında herkesin bildiği gibi ve 2023 verileri, konuyla ilgili tarihsel ölçümlerle mükemmel bir şekilde uyumlu. 2023 için genel görünüm, son birkaç hafta içinde görülen kurumsal / hizmet sağlayıcı haberleri piyasaya yönelik güçlü ilgiyi gösterdiğinden, şimdiye kadar son derece olumlu olmaya devam ediyor,” diye ekledi Greco.

Greco’ya göre, bu ilginin işaretleri arasında birden fazlauygulamalarABD’de Bitcoin ve Ether için borsa yatırım fonları (ETF) karşılığında. Ayrıca, düzenleyicilerin sahip olduğu Hong Kong’a da işaret etti.imtiyazlıperakende yatırımcılara kripto ticaret hizmetleri sunmak için kripto borsaları HashKey Exchange ve OKX lisansları.

Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu son 24 saatte %0,11 artarak 1,16 trilyon ABD dolarına yükselirken, işlem hacmi %59,07 artarak 32,76 milyar ABD dolarına ulaştı.

PAYPAL HABERLERİ NFT SEKTÖRÜNÜ HEYECANLANDIRDI

 

Endeksler, küresel NFT pazarının performansının temsili ölçütleridir. tarafından yönetilirlerKriptoSlam, Forkast.Labs çatısı altında Forkast.News kardeş şirketi.

AnaForkast 500 NFT diziniHong Kong’da son 24 saatte %0,62 artışla 10:50 itibarıyla 2.478,88 oldu. Ancak, hafta boyunca hala %1,36 daha düşüktü. Forkast’ın Ethereum, Solana, Polygon ve Cardano endeksleri kayıp kaydetti.

verilerine göre, toplam NFT işlem hacmi son 24 saatte %15,80 artarak 13,09 milyon ABD dolarına ulaştı.KriptoSlam. Kaydedilen Ethereum, Solana, Polygon, Bitcoin ve Cardano blok zincirlerindeki hacimler artıyor.

Forkast Labs’in NFT stratejisti Yehudah Petscher, “Paypal’ın bir stablecoin’in lansmanını duyurması, NFT pazarını biraz heyecanlandırdı, çünkü kitleleri kripto paraya dahil etmenin kolay bir yolunu dört gözle bekliyorlar,” dedi.

Bununla birlikte, NFT alım satım faaliyeti, 2021’in sonları ve 2022’deki meteorik zirvelere kıyasla düşük kalmaya devam ediyor. CryptoSlam’e göre, geçen haftaki toplam NFT alım satım hacmi, yılın başından %60’ın üzerinde düşüşle toplam 87,76 milyon ABD Doları oldu.

“Şimdi, satış hacmi açıkça daha düşük. (Ama) Büyümenin tek ölçüsü bu değil,” dedi Petscher bir Youtube’davideoPazartesi yayınlandı. Benzersiz alıcılar, benzersiz satıcılar ve toplam işlemlerin tümü, iki yıl önceki bu zamandan bu yana önemli ölçüde arttı, diye ekledi.

“Ancak ekosistem olgunlaştı. NFT’ler ucuzluyor. Arz daha da artıyor. Farklı bir alan. Petscher, kitlelere ulaşmak için tam olarak ihtiyacımız olan şeyin bu olduğunu söyledi.

NFT koleksiyonları açısından, Mythos Chain tabanlı NFT pazar yeri DMarket, 24 saatlik en yüksek işlem hacmini yayınladı ancak yine de %4,48 düşüşle 931.685 ABD Doları’na geriledi. ImmutableX tabanlı Gods Unchained Cards ve Ethereum tabanlı Mutant Ape Yacht Club (MAYC) ikinci ve üçüncü sırada yer aldı.

Kâse IVNFT girişimi Proof tarafından yayınlanan en son NFT koleksiyonu Pazartesi günü basılmaya başladı. Koleksiyon, Cuma günü basım tamamlandığında kimlikleri ortaya çıkacak olan 20 sanatçının sanat eserlerini içeriyor.

Şirket Dedikoduları

PayPal lansmanı dengeleri değiştirdi! Bitcoin yükseldi ama..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin