Çanakkale Seramik halka arz kaç lot verir? Kaleseramik BİST yatırımcısını harekete geçirdi! KALES halka arz fiyatı ne kadar, hangi bankada var?

Çanakkale Seramik halka arz kaç lot verir? Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), kurban bayramı sonrasındaki sessizliğini bozdu. Fuzul, Atakey ve Kaleseramik halka arz işlemlerine onay verdi. Yatırımcılar Çanakkale Seramik borsa kodu KALES hissesini yakından takip etmeye başladı. Peki Yıldız Pazar'da işlem görecek Çanakkale Seramik halka arz kaç lot verir, KALES hisse hangi bankalarda var, halka arz fiyatları ne kadar? İşte tüm detaylar..

Çanakkale Seramik halka arz kaç lot verir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çanakkale Seramik halka arz kaç lot verir? Borsa İstanbul yatırımcılarının bir süredir beklediği Çanakkale Seramik halka arzı SPK tarafından onaylandı. Eşit dağıtım yöntemi ile talep toplayacak Kaleseramik hisse fiyatı ve halka arz hangi bankalarda var gibi soruları gündemdeki yerini koruyor. Peki Çanakkale Seramik halka arz kaç lot verir, BİST Kales halka arz fiyatı ne kadar, kaleseramik hangi bankalarda var? İşte merak edilen tüm soruların cevabı..

ÇANAKKALE SERAMİK HALKA ARZ KAÇ LOT VERİR?

Getmidas.com sitesinde yer alan haberde Çanakkale Seramik halka arz işlemleriyle ilgili detaylar teker teker paylaşıldı:

Kaleseramik hissesi 25 TL’den halka arz olacak.

Kaleseramik halka arz tarihi 19-20-21 Temmuz 2023 olarak açıklanması öngörülmektedir. Halka arz için talep toplama süresi ise 3 gün olacak.

Kaleseramik hissesinin sembolü “KALES” olacak.

Kaleseramik halka arzının büyüklüğü 2,7 milyar TL olarak açıklandı.

Kaleseramik’in halka arz açıklık oranı 21,25%’dir. Toplamda 109 milyon adet lot dağıtılacaktır.

– %50 Slab-Sinterflex yatırımı.

– %15 Sürdürülebilirlik yatırımları.

– %6 Yurtdışı yatırım.

– %5 Banyo yatırımı.

– %4 Frit yatırımları.

– %20 Kredi kapaması

Çanakkale Seramik halka arz kaç lot verir

KALESERAMİK HALKA ARZ EŞİT Mİ ORANSAL MI?

Kaleseramik halka arzı bireysele eşit dağıtım olarak gerçekleşecektir.

Şirketin yıllık dönemlere göre gelirleri:

2020 Yılı: 1,5 milyar TL

2021 Yılı: 2,6 milyar TL

2022 Yılı: 6 milyar TL

KALES HALKA ARZ FİYATI NE KADAR?

Şirket satış gelirleri, faaliyet gösterilen iş kollarına ait ürünlerin yurt içi ve yurt dışındaki satışında elde edilmektedir. 31 Aralık 2020 tarihinde sona eren mali dönemde şirketin satış gelirleri 1.546.425.860 TL iken, 31 Aralık 2021 tarihinde sona eren mali dönemde 69,3% artarak 2.618.760.968 TL’ye yükselmiştir. 31 Aralık 2022 tarihinde sona eren mali dönemde ise 130,7% artarak 6.042.040.253 TL’ye ulaşmıştır.

Kaynak: Getmidas.com Derleme: Sirketdedikodulari.com – Göktuğ Efil

Şirket Dedikoduları

Çanakkale Seramik halka arz kaç lot verir? Kaleseramik BİST yatırımcısını harekete geçirdi! KALES halka arz fiyatı ne kadar, hangi bankada var?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin