Sainsbury’s çalışanların maaşlarını artırmak için 200 milyon sterlin yatırım yaptı

Sainsbury's, çalışanların maaşını Mart ayından itibaren geçerli olmak üzere yüzde 9,1 oranında artırmak için 200 milyon sterlinlik yatırım yapacağını açıkladı.

Sainsbury's çalışanların maaşlarını artırmak için 200 milyon sterlin yatırım yaptı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Süpermarket devi, ücreti saatte 12 pound’a ve Londra’daki meslektaşlarının ücretini 13,15 pound’a çıkaracak ve bu, şirketin 120.000 saat ücretli çalışanın faydalanacağı “meslektaş maaşına şimdiye kadarki en büyük yatırımı” olacak.

Sainsbury’s genel müdürü Simon Roberts yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Meslektaşlarımız müşterilerimize her gün hizmet vererek harika bir iş çıkarıyorlar ve aynı zamanda artan yaşam maliyetleriyle karşı karşıya kalmaya devam ediyorlar.

“Dolayısıyla, müşterilerimiz için fiyatlarımızı düşük tutmak amacıyla yatırım yapmamızın yanı sıra, tüm saatlik ücretli meslektaşlarımız için bu yıl yine sektör lideri bir ücret artışını onaylamaktan mutluluk duyuyorum.”

Bu hamle, Sainsbury’s’de son birkaç yılda gerçekleştirilen benzer ücret artışlarının ardından geldi; Sainsbury’s, maaşlarını 2018’den bu yana yüzde 50, geçen yıl da Gerçek Geçim Ücreti doğrultusunda yüzde 9 oranında artırdığını belirtti. Bu, şirketin çalışanların maaşına yaptığı toplam yatırımı 500 milyon poundun üzerine çıkarıyor.

En son zam hakkında konuşan USDAW ulusal yetkilisi Bally Auluk şunları söyledi: “USDAW ve Sainsbury’s arasında devam eden güçlü çalışma ilişkisi, enflasyonun düşmesine rağmen yüzde 9’un üzerinde bir enflasyon düşürücü ücret ödülü ile sonuçlandı ve 2015’ten bu yana yapılan önemli ücret artışlarının ardından geldi. önceki birkaç yıl.

“Mevcut yaşam maliyeti hala artıyor, bu nedenle USDAW, istişarelerimiz sırasında işletmenin bunu dikkate alması ve ücretsiz yiyecek ve ek indirim sunmaya devam etmeyi de içeren olumlu bir şekilde yanıt vermesi nedeniyle çok memnun.”

Şirket Dedikoduları

Sainsbury’s çalışanların maaşlarını artırmak için 200 milyon sterlin yatırım yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin