Habertürk’e veda eden Fatih Altaylı’nın yeni adresi belli oldu. Medya dünyası karışacak

Habertürk'ten geçtiğimiz günlerde ayrılan Fatih Altaylı yeni adresini açıkladı. Türk medyasında yeni bir soluk geliyor.

Habertürk'e veda eden Fatih Altaylı'nın yeni adresi belli oldu. Medya dünyası karışacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin en önemli gazetecilerinden Fatih Altaylı, 18 yıldır çalıştığı Habertürk’e veda etmişti. Seçim döneminde tarafsız kalmaması sebebiyle işinden olduğu düşünülen Altyaylı’nın kendi isteğiyle ayrıldığı ortaya çıktı. Son dönemlerde özellikle Teke Tek Bilim programıyla reyting rekorları kıran Fatih Altaylı, Habertürk sonrasında yeni çalışacağı kurumu da açıkladı.

YENİ BİR SOLUK GETİRECEK

YouTube üzerinde spor dünyasındaki son gelişmelerle ilgili çarpıcı röportajlar yapan 343 Dijital kanalına konuk olan Fatih Altaylı, ilerleyen günlerde kuracağı platform hakkında bilgiler verdi. Altaylı’nın sözleri şu şekilde;

Habertürk'e veda eden Fatih Altaylı'nın yeni adresi belli oldu. Medya dünyası karışacak

Daha bağımsız, daha tek başına yani kendi sorumluluğumun ya da sorumsuzluğumun sonuçları kendimin katlanmak zorunda kalacağım bir gazetecilik türü yapmak ve bu arada da genç gazetecilere de elimden geldiğince mümkün olduğunca alan açmak niyetiyle bağımsız bir yayıncılık platformu kurmaya çalışıyorum. İşte bunun ilk adımı fatihaltayli.com.tr kurmaktı. Orada şu an tek yazar benim ama yakın zamanda başka yazarlarla ve başka haberlerle biraz daha farklı bir boyuta evrilecek. Çünkü Türkiye’de yazarlık tükendi. Çünkü ortam müsait değil. Özgür değil. Genç yazarları riske edebilecek bir patronaj bir hakiki medya yöneticiliği yok. Gazete yayın yönetmenliği ayağa düşmüş pespaye bir iş olmuş. Onlar da kendi kıçlarını korumaktan başkalarının riskini almayı üstlenmiyorlar. O yüzden yeni yazarlar çıkarırız. Çünkü çok iyi yazar adayları var. Onlara imkan sağlamak istiyorum.

ÖNCE SİTESİNİ YENİLEDİ

Medyada farklı bir kanala geçmek yerine kendi platformunu kuracağını açıklayan Altaylı, ilk etapta kendi sitesi fatihaltayli.com.tr sitesini yeniletti. Çok eski sürümlerde kalan sitesini yenileyen Fatih Altaylı, rotasını yeni kuracağı platforma çevirdi.

Kaynak: Sirketdedikodulari.com – Göktuğ Efil

Şirket Dedikoduları

Habertürk’e veda eden Fatih Altaylı’nın yeni adresi belli oldu. Medya dünyası karışacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin