Rumen milyarder Ion Tiriac, Madrid Open’ı 360 milyon Euro’ya sattı

Rumen milyarder Ion Tiriac, Madrid Open'ı 360 milyon Euro'ya sattı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rumen milyarder ve eski tenisçi Ion Tiriac, ATP ve WTA devrelerinin en büyük tenis turnuvalarından biri olan Madrid Açık’ın 360 milyon Euro’ya satışını tamamladı.

Turnuva, spor, etkinlik, medya ve moda alanında dünya lideri olan NYSE listesinde yer alan Endeavour grubunun bir parçası olan Amerikan şirketi IMG tarafından satın alındı. 1 Nisan 2022’de IMG, ilk olarak Aralık 2021’de duyurulan bu işlemin kapatıldığını bildirdi.

Endeavor’un yıllık raporuna göre, Miami Open ve diğer birçok ATP ve WTA etkinliğinin de sahibi olan IMG, kapanışta değerlendirme ve transfer ücretleri için 360 milyon Euro ve ayrıca kapanıştan sonraki iki yıl içinde 30 milyon Euro ek ödeme yapmayı bekliyordu. Mart ayında sunulan rapor. Anlaşma ayrıca Acciona Open de España golf turnuvasını da içeriyor.

Portföyümüze Mutua Madrid Open ve Acciona Open de España’yı eklemekten gurur duyuyoruz. IMG Medya ve Etkinlikler Eş Başkanı Sam Zussman, tenis ve golfteki uzun geçmişimizden ve MTP ekibinin uzmanlığından yararlanarak, bu etkinlikleri oyuncular, ortaklar ve taraftarlar için daha da benzersiz ve dikkat çekici deneyimlere dönüştüreceğiz” dedi.

Mutua Madrid Open’ın 20. yıl dönümü bu yıl 26 Nisan – 8 Mayıs tarihleri ​​arasında İspanya’nın Madrid kentindeki Caja Mágica’da gerçekleşiyor. Mutua Madrid Açık, Roland Garros’a giden iki önemli toprak kort etkinliğinden biridir ve Roger Federer, Serena Williams, Rafael Nadal, Petra Kvitová ve Novak Djokovic’i içeren ünlü bir kazananlar listesine sahiptir.

Rumen milyarder Ion Tiriac, Madrid Open'ı 360 milyon Euro'ya sattı

82 yaşındaki Ion Tiriac, Forbes’a göre tahmini net değeri 1,6 milyar ABD Doları (1,45 milyar Avro) ile Romanya’nın en zenginlerinden biri. UniCredit Bank Romanya’daki (eski adıyla UniCredit Tiriac Bank) azınlık hissesi de dahil olmak üzere son yıllarda birçok stratejik pozisyondan ayrıldı. Halen otomotiv ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren çeşitlendirilmiş bir şirketler grubu olan Tiriac Holding’e ve Romanya’nın en büyük sigorta şirketlerinden biri olan AllianzTiriac’ta azınlık hissesine sahiptir.

Romen hukuk firması Filip & Company, Madrid Açık’ın satışında Ion Tiriac’a yardım etti. Linklaters, Prolaw Abogados (İspanya) ve Michael Kiprianou & Co (Kıbrıs) da anlaşmanın çeşitli bölümlerinde hukuki yardım sağladı. Latham & Watkins LLP, bu işlemde IMG UK ve Endeavour grubuna yardımcı oldu.

Şirket Dedikoduları

Rumen milyarder Ion Tiriac, Madrid Open’ı 360 milyon Euro’ya sattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin