instagram silme 2022 – instagram kapatma, silme [KALICI]

instagram silme 2022
instagram silme 2022
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

instagram silme 2022 senesinde kullanıcılar tarafından yoğunlukla araştırılmaktadır. Özellikle instagram kapatma ve silme için çeşitli nedenler gösterilmektedir. Eğer kullanıcı instagram geçici kapatma yani instagram dondurma yapıyorsa kısa süreli bir sosyal medyadan kaçış olarak yorumlanabilir. Ancak kullanıcı kalıcı instagram kapatma yapıyorsa, bir daha sosyal medya platformuna dönmeyecek de olabilir. Yine de ileride dönecek olursa farklı mail ve hesap açması gerekecek. Çünkü instagram kalıcı kapatma işleminden sonra aynı hesap kullanılmamaktadır. Biz de bu detayları en ayrıntılı şekilde derledik. Ayrıca instagram silme linki ve instagram dondurma linki gibi kısımları da ekledik. Keyifli okumalar.

instagram silme linki 2022 | instagram hesabı nasıl silinir kesin çözüm!

instagram silme 2022

Instagram hızla dünya çapında lider bir sosyal medya platformu haline geldi ve Facebook ve WhatsApp ile birlikte Meta’nın şirketler portföyünün bir parçası. Her sosyal medya uygulaması ve web sitesi gibi, iyi bir şeyin fazlası kötü olabilir. İster bağımlılık yapıyor, ister artık kullanmıyorsanız, Instagram hesabınızı silme veya geçici olarak devre dışı bırakma seçeneğiniz var.

Instagram hesabınızı silme ve geçici olarak devre dışı bırakma işlemi benzerdir, ancak web sitesinin farklı bölümlerinde yapılır. Bunların hiçbirini cihazınızdaki Instagram uygulamasının içinden yapamazsınız. Bu, bir web tarayıcısına erişmeniz gerektiği anlamına gelir ve çoğu insan için bir bilgisayarda bu en kolayıdır.

instagram yukarı kaydır özelliği

instagram kalıcı kapatma 2022

Hesabınızı Instagram’dan kalıcı olarak sildiğini ve daha sonra kurtarmanın olmadığını unutmayın. Sil tuşuna basar basmaz profiliniz görünmeyecektir. Ancak, hesap silme işlemi, sil’i tıkladıktan otuz gün sonra gerçekleşir ve size fikrinizi değiştirmeniz için biraz zaman tanır. Fikrinizi değiştirirseniz, otuz gün dolmadan tekrar giriş yapabilir ve hesabınızı tutmayı seçebilirsiniz.

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için şu adımları izleyin:

 1. Bir web tarayıcısında Instagram’a giriş yapın
 2. Hesabınızı Silin sayfasına gidin
 3. Hesabınızı silme nedenini seçin
 4. Sil düğmesine dokunun

Instagram hesabınızı tamamen silmek yerine geçici olarak devre dışı bırakmak istiyorsanız, bunun nasıl yapılacağına ilişkin bazı adımlar aşağıda verilmiştir.

instagram geçici kapatma (dondurma)

Hesabınızı silmek gibi, hesabınızı web tarayıcısı üzerinden de devre dışı bırakabilirsiniz ve Instagram uygulamasından devre dışı bırakamazsınız. Geçici olarak devre dışı bırakmak daha az kalıcı bir çözümdür ve bir süreliğine ara vermek isterseniz bir seçenek olabilir.

instagram şifre bulma

Hesabınızı yalnızca yedi günde bir devre dışı bırakabileceğinizi unutmayın. Hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra, tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenileriniz gizlenir. Instagram hesabınızı devre dışı bırakıldıktan sonra yeniden etkinleştirmek için kimlik bilgilerinizle tekrar giriş yapabilirsiniz ve otomatik olarak tekrar etkinleştirilecektir. Instagram hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin

 1. Bir web tarayıcısında Instagram’a giriş yapın
 2. Sağ üstteki profil simgenize dokunun
 3. Profile git
 4. Adınızın yanındaki Profili Düzenle düğmesine dokunun
 5. Sayfanın sağ alt kısmındaki Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak seçeneğini seçin
 6. Hesabınızı devre dışı bırakma nedenini seçin
 7. Şifrenizi tekrar giriniz
 8. Hesabı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak düğmesine basın

iPhone Instagram hesap silme

iphone instagram silme işlemi için uygulamanız gereken işlemler yukarıda verdiğimiz adımlardan farklı değil. Aynı yol haritası ve yönergelerini kullanarak iphone üzerinden instagram hesabınızı dondurabilir ya da kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Keza Android işletim sistemini kullanan aygıtlar için de yukarıdaki yönergelerin tamamı geçerlidir.

instagram nedir?

En temelde Instagram, kullanıcılarının arkadaşlarıyla fotoğraf ve video paylaşmasına olanak tanıyan bir sosyal ağ uygulamasıdır. Uygulama, her zamanki uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilir ve birçok gencin (ve daha yaşlı!) akıllı telefonunda gururla yer alır.

Her ikisi de Stanford Üniversitesi mezunu olan Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından 2010 yılında kurulan şirket, şu anda yaklaşık 200 milyon kullanıcıya sahip. Sosyal ağ devi Facebook, şirketi 2012 yılında satın aldı. Temel amacı resimlerin paylaşılması olsa da sitenin popülaritesi resim düzenleme işlevinden geliyor.

instagram hesap çalmak mümkün mü?

Bir kullanıcı bir fotoğraf çektiğinde, Instagram filtreleri – ki bunlardan onlarcası vardır – görüntüleri eski moda Polaroid baskılarını anımsatan bir şekilde dönüştürebilir. Uygulama, kişisel profillerin oluşturulmasına izin verir, ancak aynı zamanda Facebook ve Twitter gibi mevcut sosyal ağ profillerine de bağlanabilir, bu da kullanıcıların fotoğraflarını platformlar arasında paylaşabileceği anlamına gelir.

Şirket Dedikoduları

instagram silme 2022 – instagram kapatma, silme [KALICI]

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. Instagram hesabım çalındı

  Cevapla
 2. Instagram hesabım çalındı giriş yapamıyorum

  Cevapla
 3. Hesaba giremiyorum

  Cevapla
 4. İstegram Hesabım çalındı

  Cevapla
 5. Hesabim

  Cevapla
Bizi Takip Edin