Çisem Çakır kimdir? Nam-ı diğer Naturally Serein kim?
Çisem Çakır kimdir? Nam-ı diğer Naturally Serein kim?

Çisem Çakır kimdir? Nam-ı diğer Naturally Serein kim?

Çisem Çakır kimdir? Naturelly Serein ismindeki YouTube kanalından sağlık ve kozmetik üzerine videolar paylaşan Çisem Çakır nam-ı diğer Naturally Serein izleyenler tarafından merak ediliyor. Bizde en çok merak edilen Çisem Çakır kimdir, Çisem Çakır eşi kim gibi soruları sizler için derledik

Çisem Çakır kimdir? Naturelly Serein ismindeki YouTube kanalından sağlık ve kozmetik üzerine videolar paylaşan Çisem Çakır nam-ı diğer Naturally Serein izleyenler tarafından merak ediliyor. Bizde en çok merak edilen Çisem Çakır kimdir, Çisem Çakır eşi kim gibi soruları sizler için derledik

Çisem Çakır kimdir? Sosyal medya hesapları üzerinde yoğunlukta kadınların ilgisini çekecek videolar paylaşan Çisem Çakır yaşı, nereli olduğu ve nerelerden mezun olduğu gibi konularla araştırılıyor. Bizde sizler için Çisem Çakır biyografisini derledik

Çisem Çakır kimdir?

Son çektiği “Artık susmak istemiyorum” videosuyla çokça konuşulan Çisem Çakır, internet dünyasının en çok merak edilen kişilerden biri oldu. Özellikle ciltlerle ilgili hem kendi hem de konuklarıyla çektiği videolarla YouTube’da 130 bin takipçiyi geçen Çisem Çakır, 30 Temmuz 1988 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaokulu Bakırköy’de bulunan Taş Koleji’nde okuyan Çakır, lise eğitiminin ardından üniversite öğrenimi için Londra’ya gitti. Burada Central Saint Martins College’de ürün tasarımı okuyan Çisem Çakır, 4 yıllık Londra tecrübesinin ardından İstabul’a dönerek 1.5 sene kadar 2 farklı mimarlık bürosunda çalıştı. Çalışma hayatında tasarımcılığın kendisine göre olmadığını fark eden Çisem Çakır otel işletmesiyle ilgilenmeye başladı.

Çisem Çakır otel işletmesi

Ailesine ait olan Sianji Wll Being Resort otelde babasının isteğiyle çalışmaya başladı. Daha önce sağlık için Ender Saraç ile çalışan işletme, yolların ayrılmasının ardından o alana Çisem Çakır’ı getirdi. Çakır, eğitim almak için Amerika’nın yolunu tuttu. Çiğ beslenme kursu alanında eğitim aldı. Ardından Amerika’daki eğitimi çeşitli eyaletlerde devam etti. Eğitim programları bittikten sonra Bodrum’a geri döndü ve kendi sağlık programlarını oluşturdu. Şu ada ise Çisem Çakır otel işletmesinde sağlık politikalarından sorumlu ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Aynı zamanda Çisem Çakır babası Recai Çakır ile baba kız ilişkisinin yanı sıra arkadaş ilişkisiyle de örnek teşkil ediyor.

Çisem Çakır işitme engeli nedir?

Çisem Çakır YouTube videolarında konuşmasının tarzı sebebiyle çokça soruya maruz kaldı. Son çektiği videosuyla bu soruya da yanıt verdi. Aslen Kilisli olan Çisem Çakır, çok küçük yaşlardayken orta kulak iltihabı geçirdi. Bunun ardından birçok ameliyata girdi. Ancak bunlara rağmen Çişem Çakır’da çok ciddi bir işitme kaybı oluştu. Yaşadığı olayın 3-4 yaşlarında gerçekleşmesi ki bu yaşlar konuşmaya başlanılan ve seslerin öğrenildiği yılar olarak bilinir. Bu sebeple konuşması diğer yaşıtlarına göre geride kaldı. Konuşması sebebiyle yabancı olduğu düşünülen Çisem Çakır, aslında yüzde 100 Türk. Konuşmasının böyle olmasının sebebi dediğimiz gibi 3 yaşında geçirdiği orta kulak iltihabı. Bu yanıtımız da Çisem Çakır işitme engelli mi sorusuna cevap oldu diye düşünüyoruz.

Çişem Çakır eşi kim? Bülent Sülüşoğlu kimdir?

Eğitimi, YouTube macerası, iş hayatı… Çisem Çakır sadece bunlardan ibaret değil. En azında 2015 yılından itibaren. Çünkü Çisem Çakır bundan tam 6 yıl önce hayatını Bülent Sülüşoğlu ile birleştirdi. Fahreddin Kerim Gökay Anadolu Lisesi’nden mezun olan Sülüşoğlu, tıpkı Çakır gibi Londra eğitimine devam etti. Ardından Türkiye’ye dönen ve bu süre içerisinde birçok girişimi olan Sülüşoğlu, son olarak Euglo şirketini kurdu. Euglo LLC, sosyal medya analizleri, mobil oyun geliştirmeleri ve dijital pazarlama gibi alanlarda hizmet veriyor.

Çisem Çakır Süslü Sözlük hakkında konuştu

YouTube kanalı üzerinden “Artık susmak istemiyorum” isimli bir video paylaşan Çisem Çakır Süslü Sözlük platformunda hakkında yazılanlarla ilgili cevap verdi. Bilhassa kendisinin markalarla iş birliğine gittiği iddialarına sinirlenen Çisem Çakır, burada yazılan girdilerle ilgili de yasal haklarını kullanacağını ifade etti. Çisem Çakır, “Ben uzun zamandır Süslü Sözlük’ü takip etmiyorum. Zaten orada yazanların yaşlarının da küçük olduğunu düşünüyorum. Ancak artık hakkımdaki bu karalamalara susmak istemiyorum. Avukat ve hakim arkadaşlarımla konuştum. Burada atılan iftiralarla ilgili yasal haklarımı kullanacağım. Bugüne kadar sustuysam kimsenin siciline zarar gelmesini istemediğim içindi. Bu sebeplerden dolayı yeni çıkaracağım markayı bile çıkarmayı düşünmüyorum. Çünkü o da karalanacak. Süslü Sözlük tamamen bloggerların tekelinde bir yer” açıklamalarında bulundu.