Swatch Group satışlarda rekor kırıyor! Tahminlerle örtüştü

Şirket, yaptığı açıklamada, 554 milyon İsviçre frangı veya yüzde 7,4'lük olumsuz kur etkisi nedeniyle net kârın yüzde 8,1 artarak 890 milyon franka yükseldiğini ve bunun karlılık üzerinde baskı oluşturduğunu belirtti.

Swatch Group satışlarda rekor kırıyor! Tahminlerle örtüştü
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başlıca para birimlerinin İsviçre frangı karşısında hızla aşınması, sürekli fiyat ayarlamalarıyla telafi edilemedi.

Şirket, zorlu döviz ortamına ve pazarlamaya yönelik kasıtlı olarak artan yatırımlara rağmen, saat ve mücevherat segmentinin üretim de dahil olmak üzere yüzde 17,2 ile önceki yılla aynı güçlü faaliyet marjını koruduğunu ekledi.

Asya’da Hong Kong ÖİB, Makao, Tayland, Hindistan, Japonya ve Çin’de çift haneli büyüme elde edildi. Avrupa’da tek haneli satış büyümesi kaydedilirken, İsviçre’de satışlar yüzde 30’un üzerinde artış gösterdi. Kuzey Amerika’da Omega, Tissot ve Swatch markalarının güçlü büyüme kaydetmesiyle güçlü büyüme trendi devam etti.

Segmentin toplam satışlarının perakendeye atfedilen payı neredeyse yüzde 45’e yükseldi. Mağaza başına ortalama satışlar yıllık bazda yüzde 20 arttı. Swatch yüzde 60’ın üzerinde rekor bir büyüme kaydetti ve onu yüksek çift haneli büyümeyle Longines, Tissot ve Harry Winston izledi.

Grup, 2024 yılında yerel para birimlerinde daha fazla büyüme fırsatları öngörüyor. Şirket, mücevher markası Harry Winston’ın 2024 yılında cirosunun bir milyarı aşmasını bekliyor. Longines’in yanı sıra Swatch ve Tissot markaları da alt ve orta segmentte güçlü bir şekilde gelişmeye devam edecek. fiyat segmentleri. Omega, Paris’teki Olimpiyat Oyunlarının resmi zaman tutucusu olarak küresel medya varlığından yararlanacak.

Şirket ayrıca Amerika ve Japonya’nın grubun markaları için büyük büyüme fırsatları sunmaya devam edeceğini söyledi. Çin’de Swatch Grubu, alt ve orta fiyat segmentlerindeki güçlü markalarıyla ek talep görecek. Döviz kuru hareketleri, İsviçre’deki güçlü endüstriyel temeli nedeniyle grubun sonuçlarını etkilemeye devam edecek.

Şirket Dedikoduları

Swatch Group satışlarda rekor kırıyor! Tahminlerle örtüştü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin