BOTAŞ, yasal işlem başlattı! Sakın itibar etmeyin…

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), son zamanlarda ortaya atılan sahte hesaplar ve videolarla kurumun hisselerinin satışa çıkarıldığı iddialarına itibar edilmemesi gerektiğini belirtti.

BOTAŞ, yasal işlem başlattı! Sakın itibar etmeyin...
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BOTAŞ’ın resmi internet sitesinde yapılan duyuruda, çeşitli sosyal medya platformlarında devlet büyükleri ve kuruluşun yöneticileri başta olmak üzere tanınmış iş insanlarının ses ve görüntülerinin kullanılarak hazırlanan yapay zeka tabanlı içeriklerin paylaşıldığı ifade edildi. Bu içeriklerin BOTAŞ’ın adı, logosu ve unvanını kullanarak şirketin hisselerinin satıldığı iddialarının tamamen dolandırıcılık amaçlı olduğu vurgulandı. Ayrıca, söz konusu sahte girişimlerin mağduriyetlere ve maddi kayıplara yol açtığına dikkat çekildi.

“HİSSE SATIŞI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

Duyuruda, şunlar kaydedildi:

“BOTAŞ, yüzde yüz kamu sermayeli bir kamu iktisadi teşebbüsü olup, herhangi bir hisse satışı söz konusu değildir. Dolandırıcılık amaçlı girişimlere yönelik yasal işlemler, kuruluşumuz tarafından ivedilikle başlatılmış olup, konuyla ilgili birçok yasa dışı içerik yayından kaldırılmış, birçoğu da yayınlanmadan engellenmiştir. BOTAŞ’ın resmi internet sayfası haricinde başka isimler ve uzantılarla oluşturulan sahte internet ve sosyal medya sayfalarında bulunan içeriklere itibar edilmemesi gerekmektedir.”

BOTAŞ’ait bütün yasal duyurular, haberler ve bilgilendirmelerin “www.botas.gov.tr” adresli resmi internet sayfası ve sosyal medya hesapları üzerinden yapıldığı, bu kanallar haricinde BOTAŞ’ın başka bir sosyal medya hesabı ve internet sayfası bulunmadığı bildirildi.

Duyuruda, vatandaşlara BOTAŞ tarafından gönderildiği izlenimi verilen, resmi olmayan e-posta, reklam veya mesajlarda yer alan bağlantıları veya ekleri açmamaları tavsiye edildi.

Şirket Dedikoduları

BOTAŞ, yasal işlem başlattı! Sakın itibar etmeyin…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin