175 milyon dolarlık iflas talebi masada! Genesis ve FTX anlaşma sağladı

İlk olarak iddia edilen 4 milyar dolardan keskin bir düşüş gerçekleşse de, avukatlar bunun onların mülkleri tasfiye etmelerine izin vermesini ümit ediyor.

175 milyon dolarlık iflas talebi masada! Genesis ve FTX anlaşma sağladı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX’ten Alameda Research, Çarşamba günü mahkeme dosyalarında sunulan yasal bir anlaşmaya göre, benzer şekilde iflas etmiş kripto şirketi Genesis’in mülkünden 175 milyon dolar değerinde bir talepte bulunabilir.

Genesis’in FTX aleyhindeki paralel iddialarından da feragat eden anlaşma, başlangıçta aranan yaklaşık 4 milyar dolarlık FTX’ten önemli bir azalmayı temsil ediyor.

Borç veren Genesis Global Capital Ocak ayında iflas başvurusunda bulunduktan sonra, avukatlar bunun şirketlerin işlerini bitirmesine ve müşterilere fonları iade etmesine yardımcı olacağını umuyor . Genesis ve CoinDesk, Digital Currency Group’a aittir.

Genesis’in avukatları tarafından yapılan bir mahkeme dosyasında, “Uzlaşma, diğer şeylerin yanı sıra, Genesis Borçlularının 11. bölüm yeniden düzenleme planının onaylanmasına giden yolu önemli ölçüde kolaylaştıracak” dedi.

175 milyon dolarlık iflas talebi masada! Genesis ve FTX anlaşma sağladı

Paralel bir mahkeme dosyasında, FTX İcra Kurulu Başkanı John J. Ray III, iddialarla ilgili yasal belirsizlikler göz önüne alındığında FTX’in çıkarlarını en iyi şekilde temsil ettiğini söyleyerek anlaşmanın adil olduğunu kabul etti.

Kripto kışı, genellikle karmaşık finansal ilişkilere sahip olan ve avukatların şimdi paralel iflas davalarında çözmeye çalıştığı birden fazla kripto şirketinin çöküşüne tanık oldu.

Serbest fon kolu Alameda Research tarafından yapılan kredi geri ödemeleri ve Kasım iflasına kadar Genesis tarafından FTX borsasından çekilen varlıklar dahil olmak üzere FTX’in Genesis’e karşı orijinal iddiaları 3,88 milyar doları buldu.

Öte yandan, Genesis Global Capital, FTX’in en büyük teminatsız alacaklısıdır ve mahkeme dosyalarında 226 milyon dolar borçlu olduğu belirtilir.

Temmuz ayında avukatlar prensipte bir anlaşmaya vardıklarını açıkladılar ancak tüm detayları açıklamadılar. Anlaşma, 6 ve 13 Eylül’de yapılacak duruşmalarla birlikte, her şirketi yöneten hakimlerin onayına sunuldu.

Şirket Dedikoduları

175 milyon dolarlık iflas talebi masada! Genesis ve FTX anlaşma sağladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin