Kripto para şirketi iflas etti! Anlaşmalar feshedilince iflas kaçınılmaz hale geldi

Las Vegas merkezli kripto para sorumlusu Prime Trust, sorumlu finansal teknoloji şirketi için en son gerileme olan Pazartesi günü Bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulundu.

Kripto para şirketi iflas etti! Anlaşmalar feshedilince iflas kaçınılmaz hale geldi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İflas başvurusu, Prime Trust’ın, şirketin iflas ettiğini ve müşterilere hizmet veremediğini belirleyen Nevada düzenleyicileri tarafından Haziran ayı sonlarında kayyuma alınmasını takip ediyor. Bu eylem, Prime Trust ve ona bağlı şirketler için geçen yıl boyunca yaşanan bir dizi zorluğun ardından geldi.

Haziran ayında Prime Trust, rakip kripto saklama kuruluşu BitGo’nun şirketi satın almak için bir niyet mektubu imzalayıp sadece iki hafta sonra geri adım atmasıyla manşetlere çıktı. BitGo, anlaşmayı sonlandırmak için bir neden belirtmedi.

O ayın ilerleyen saatlerinde, Banq adlı bir Prime Trust yan kuruluşu, eski CEO Scott Purcell yönetimindeki kötü yönetim iddiası nedeniyle iflas başvurusunda bulundu . Ve Prime Trust ortağı Abra , menkul kıymet dolandırıcılığı suçlamaları nedeniyle Teksas’ta bir durdurma ve vazgeçme emriyle vuruldu .

Son darbe, Nevada Finansal Kurumlar Bölümü (NFID) Prime Trust’ın faaliyetlerini durdurmak için harekete geçtiğinde geldi. NFID, “potansiyel bir satın alma veya birleşme beklentisiyle Prime Trust’ın ödeme gücünü aktif olarak izlediğini”, ancak şirketin “Nevada tröst yasalarını ihlal ederek müşterilerine karşı mütevelli görevlerini ihlal ettiğini” söyledi

Düzenleyicilere göre Prime Trust, bazı müşteri kripto para birimi cüzdanlarına erişimini kaybettikten sonra Aralık 2021’den bu yana müşteri fonlarını para çekme işlemleri için uygunsuz bir şekilde kullandı.

Düzenleyici dosyalama, Prime Trust’ın gözaltında 68 milyon dolarlık dijital varlığa sahip olmasına rağmen kayıp fiat para birimi mevduatlarından müşterilere 82 milyon dolardan fazla borcu olduğunu bildirdi. Ancak bir analiz, bu fonların çoğunun Bitcoin yerine likit olmayan bir tokende tutulduğunu gösterdi.

Kripto para şirketi iflas etti! Anlaşmalar feshedilince iflas kaçınılmaz hale geldi

Prime Trust’ta fon bulunduran diğer kripto şirketleri, durdurma ve vazgeçme emrinden sonra müşterilere güvence vermek ve varlıklarını geri çekmek için çabaladı. Ancak Coinbits gibi bazı firmaların müşteri fonları hâlâ iflas etmiş emanetçinin elindeydi
Prime Trust, iflas başvurusunun, şirket varlıklarının olası bir satışı da dahil olmak üzere seçeneklerin düzenli bir şekilde değerlendirilmesini kolaylaştıracağını söyledi. Ancak son bir yılda yaşanan sorunlar alıcı bulmayı zorlaştırabilir.

Dosyaya göre, Bank of Nevada’nın eski başkanı John Guedry, alıcı olarak görev yapacak ve bir yeniden yapılandırma komitesine liderlik edecek ve Nevada Eyaleti Sekizinci Yargı Bölge Mahkemesinden Yargıç Susan Johnson, süreci denetleyecek.

Bu arada Prime Trust, iflas mahkemesinin yargı yetkisi altında “elinde borçlular” olarak faaliyet göstermeye devam edecektir.

Şirket, devam eden bir işletme olarak şirketin varlıklarının ve operasyonlarının potansiyel satışı da dahil olmak üzere tüm stratejik alternatiflerin düzenli bir şekilde değerlendirilmesini kolaylaştırmak için mahkemeye bir dizi dilekçe sunmayı planladığını söyledi. Bu önergelerin, maaş ödemeye devam etme ve devam eden çalışanlara her zamanki gibi fayda sağlama taleplerini içermesi bekleniyor.

Prime Trust, 2016 yılında finansal kurumlar, fintech şirketleri, kripto borsaları ve ödeme platformları için uygulama programlama arayüzleri (API’ler) sunan blok zinciri tabanlı bir altyapı firması olarak kuruldu. Daha geçen yıl şirket, Forbes tarafından Amerika’nın En İyi Başlangıç ​​İşvereni olarak tanındığını duyurdu ve CB Insights tarafından derlenen “Blockchain 50″ye dahil edildi.

İflas başvurusunda Prime Trust, Bölüm 11 sürecinin başlamasının şirketin müşterileri ve paydaşlarının yararına şeffaf ve değeri maksimize eden bir süreç sağlayacağına inandığını söyledi. Ancak, bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce kripto para saklama hizmetlerinin önemli bir sağlayıcısı olarak kabul edilen bir şirket için muhtemelen yolun sonunu ifade ediyor.

Kaynak: decrypt.co Derleme: Sirketdedikodulari.com – Göktuğ Efil

Şirket Dedikoduları

Kripto para şirketi iflas etti! Anlaşmalar feshedilince iflas kaçınılmaz hale geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin