Beklenen oldu. İflasını açıklayan kripto para borsası geri dönüyor

FTX Group, iflasının bir parçası olarak müşteri alacaklarının nakit olarak ödenmesini ve dijital token FTT'nin silinmesini gerektiren bir alacaklı-geri ödeme planı taslağını açıkladı.

Beklenen oldu. İflasını açıklayan kripto para borsası geri dönüyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX’in paydaşlardan gelen geri bildirimlere dayanarak değiştirmeyi beklediği plan, mahkeme kağıtlarının gösterdiğine göre, müşteri alacaklarının iflas ettiği tarihteki ABD doları cinsinden değerlemesini ve işletmenin çeşitli silolarına bağlı varlıkları satarak geri ödemeyi öneriyor.

Dosyalara göre FTX, bir offshore borsasını yeniden başlatmayı da reddetmedi.

Üç sözde kurtarma havuzu, alacaklı geri ödemelerine rehberlik edecek. Mahkeme belgelerinin gösterdiğine göre, bunlar FTX.com müşterileriyle bağlantılı varlıkları, FTX ABD müşterileriyle bağlantılı varlıkları ve borsalara açıkça bağlı olmayan varlıkları içeriyor.

Neredeyse önerilen her alacaklı sınıfı, bozulmuş kabul edilir, yani şirket, bunların bir bütün haline getirilmeyeceğini bekler.

FTX danışmanları dosyalarda, planın “öz sermaye benzeri özellikleri” nedeniyle FTT tokenleri hesabında herhangi bir geri ödeme yapılmaması çağrısında bulunduğunu yazdı. Öz sermaye, ABD iflas yeniden yapılanmalarında neredeyse her zaman silinir.

Beklenen oldu. İflasını açıklayan kripto para borsası geri dönüyor

FTX, planın henüz başlangıç ​​aşamasında olduğunu ve değişikliğe tabi olduğunu vurguladı. Mahkeme belgelerine göre taslak, FTX.com müşterileri, FTX ABD müşterileri ve misli olmayan token sahipleri de dahil olmak üzere yedi alacaklı sınıfının plan üzerinde oy kullanmasına izin verilmesini gerektiriyor.

FTX yeniden yapılandırma başkanı John J. Ray III yaptığı açıklamada, “Planı bu nispeten erken aşamada sunma taahhüdümüzü yerine getirmekten bugün memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Şirketin önümüzdeki aylarda alacaklılarla işbirliği yapmayı ve 2023’ün dördüncü çeyreğinde tadil edilmiş bir plan sunmayı planladığını söyledi

Kaynak: straitstimes.com Derleme: Sirketdedikodulari.com – Göktuğ Efil

Şirket Dedikoduları

Beklenen oldu. İflasını açıklayan kripto para borsası geri dönüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin