Çukurova Isı’nın sulu radyant paneli işletmelerin en büyük yardımcısı oldu

Çukurova Isı, işletmelerin ısıtmadan kaynaklı enerji sarfiyatından yüzde 30'lara varan oranlarda tasarruf sağlayan "sulu radyant panel" ürün grubu ile hem bütçe dostu hem de çevreci ısıtmanın kapılarını aralıyor.

Çukurova Isı'nın sulu radyant paneli işletmelerin en büyük yardımcısı oldu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enerji tasarrufu; maliyetleri düşürmek ve çevresel etkiyi azaltmak için daha az enerji kullanmak demektir. Enerji kullanımının yüksek olduğu ticari binalarda birçok yolla enerjiden tasarruf sağlanabilir. Üstelik enerji kullanımını azaltmak, işletmelerin faaliyetlerinden kaynaklı karbon emisyonlarının azalmasına da yardımcı olacaktır. Bu nedenle ticari binalarda, enerji giderlerinin yüzde 50’sinden sorumlu olan ısıtma sistemlerini doğru seçerek, tasarruf etmek ve çevresel etkileri düşürmek mümkün.

Yüksek verimli sulu radyant panel teknolojisi ile işletmelerin enerji giderlerinin ve karbon emisyonlarının azaltılabileceğini belirten Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, doğru ısıtma sistemi ile işletmelerin sağlayacağı avantajlara dikkat çekti:

ÇEVRECİ ISITMA TEKNOLOJİSİ

“Sulu radyant panel” ürün grubunun çevreci teknolojisi,işletmelerin ısıtmadan kaynaklı enerji sarfiyatından yüzde 30’lara varan oranlarda tasarruf sağlıyor. Doğaya herhangi bir zararlı gaz salınımı yapmadığı için de tüm dünyada en çevreci ısıtma teknolojilerinden biri olarak kabul ediliyor.

YÜKSEK KAPASİTELİ KONFOR

Ancak ısıtmada verimlilik kadar önemli bir diğer kriter ise konfor oluyor. Yani ürün ne kadar verimli olursa olsun konfor kriterlerini sağlayamıyorsa tercih edilmiyor. Sulu radyant panel ürünlerimizin çalışma prensibi, yaşam alanlarında maksimum konfor sunuyor. Çünkü ısı transferi su ile sağlanan “sulu radyant panel”lerden çıkan ışınlar, ısı transferi hava ile sağlanan sistemlerden farklı olarak hava hareketlerinden etkilenmiyor. Doğrudan ortamdaki makinelere, insanlara ve zemine çarparak, ısı enerjisine dönüşen ışınların tüm alan içerisine eşit olarak dağılmasıyla ısıtmada maksimum konfor elde ediliyor. Bu çalışma prensibi sayesinde hissedilen sıcaklığın, gerçek sıcaklıktan fazla olması ise enerji verimliliğini yüzde 30’lara varan oranlarda artırıyor.

Çukurova Isı'nın sulu radyant paneli işletmelerin en büyük yardımcısı oldu

İŞLETME VE BAKIM YANINIZA KAR KALIYOR

Sıcak havayla ısıtma sağlayan sistemlerden farklı olarak elektrikle çalıştırılan fanlara ihtiyaç duymayan “sulu radyant panel”lerin çalışma prensibinin kazan ve sirkülasyon pompası ile sınırlı olması da hem işletme hem de bakım maliyetleri açısından avantaj sağlıyor.

SERİ KURULUM

İşletmelere uygulamada da avantaj sağlayan “sulu radyant panel”ler, 10 bin metrekare bir tesise bir hafta veya on gün içerisinde uygulanabiliyor. Tavana monte edilen radyant paneller, çalışma sahasında ekstra yer kaplamıyor. Böylece işletmeler; enerjiden, zamandan ve yerden tasarruf sağlıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Şirket Dedikoduları

Çukurova Isı’nın sulu radyant paneli işletmelerin en büyük yardımcısı oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin