ABD’li Tiffany ve Fransız Louis Vuitton karşı karşıya: Satış iptal edildi

ABD'li Tiffany ve Fransız Louis Vuitton karşı karşıya: Satış iptal edildi
ABD'li Tiffany ve Fransız Louis Vuitton karşı karşıya: Satış iptal edildi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD‘li dünyanın en büyük pırlanta yüzük üreticisi konumunda bulunan Tiffany uzun süre satış işlemleri için alıcısını beklemişti. Ancak geçen yıl Tiffany’e dünyanın en lüks giyim markası olarak kabul edilen Louis Vuitton talip olmuştu. Bugün dünyanın en lüks markası olarak bilinen ve moda dünyasının yakından takip ettiği Louis Vuitton, ABD’li pırlanta üreticisi Tiffany’i geçen sene 16 milyar dolara satın almıştı.

“Baskılar nedeniyle ödeyemeyeceğiz”

Ancak Louis Vuitton, yaptığı açıklama ile ABD’li Tiffany’i almaktan vazgeçtiğini duyurdu. Louis Vuitton’dan yapılan açıklamada, firma 16 milyar doları Fransız hükümetinden gelen baskılar nedeniyle ödeyemeyeceğini ifade etti.

Mektup yolladı

Tiffany ise satışın gerçekleştiği gerekçesiyle Fransız devine dava açtı. Alınan bilgilere göre Fransız Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian’ın, şirketin sahibine gönderdiği mektupta ABD’nin vergi tehdidi ve koronavirüs salgını nedeniyle satın alınmanın 6 Ocak 2021”e kadar ertelenmesini istediği öğrenildi.

Louis Vuitton’dan konuya ilişkin yapılan açıklamada anlaşmanın gerçekleşmeyeceği ifade edilirken Fransız hükümetinin engellemesi sonucu Tiffany’i alamadıklarını vurguladı.

abdli tiffany ve fransiz louis vuitton karsi karsiya satis iptal edildi 6083625cd129b

Şirket Dedikoduları

ABD’li Tiffany ve Fransız Louis Vuitton karşı karşıya: Satış iptal edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin