TOKİ’den ev sahibi olamayanlara müjde! 4300 TL taksitle konut sahibi olma imkanı verdi

TOKİ'den ev sahibi olamayanlara müjde! 4300 TL taksitle konut sahibi olma imkanı verdi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dolar, euro ve altın fiyatlarıyla birlikte ev fiyatlarının da arttığı şu dönemde konut sahibi olmak bir hayli zorlaştı. Çeşitli kampanyalar kapsamında uygun fiyatlarla ev bulan buldu. Bulamayanlar ise konut sahibi olmakta ciddi güçlük çekiyor. İşte tam bu noktada TOKİ 1290 konutluk proje için adım attı. Üstelik bu proje İstanbul’un yanı başında yer alıyor. TOKİ başvuru şartlarını kısa bir süre sonra kamuoyu ile paylaşacak.

TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİNE YOĞUN İLGİ

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projelerinin başında gelen İlk Evim projesine yoğun başvuru gerçekleştirilmişti. Kura çekimlerinin bitip hak sahiplerinin belirlenmesinden sonra TOKİ, yurt genelinde 81 ilde de yakın bir zamanda temel atmaya başlıyor. İhale süreçlerinin tamamlanmasıyla Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, yerinde durmayacak. Ev sahibi olmayanları yine konut sahibi yapacak. Bu kapsamda TOKİ’nin aklındaki plan çok farklı. Şimdiden 3 il belirlendi. Bu illerin biri İstanbul’un yanı başında. Toplamda 1290 konut inşa edilecek. Tüm konutlar TOKİ güvencesinde depreme dayanıklı bir şekilde yükselecek.

49844

TOKİ 1290 KONUT PROJESİ ÖDEME TABLOSU

Emlak365.com sitesinde yer alan habere göre, TOKİ’nin Kocaeli, Niğde ve Elazığ’da inşa edeceği 1290 konutluk projenin örnek ödeme tablosu ortaya çıktı. Buna göre, konut sahibi olmak isteyenler başvuru şartlarını ve ödeme planlamasını inceleme şansı elde etti. TOKİ 1290 konut projesinin ödeme tablosunda ise konut fiyatları 1 Milyon 48 Bin TL’den başlıyor ve 1 Milyon 409 Bin TL’ye kadar yükselebiliyor. TOKİ peşinde yüzde 25 ödeme yapılması halinde 180 ay vade imkanı da veriyor. Bu durumda vatandaşlar 4.300 TL taksitle ev sahibi olabilme imkanı buluyorlar.

toki-maliuyet.jpg

Şirket Dedikoduları

TOKİ’den ev sahibi olamayanlara müjde! 4300 TL taksitle konut sahibi olma imkanı verdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 11 Haziran 2023, 20:04

    İstanbul projemizde haberdar olmak istiyorum

    Cevapla
  2. Nasıl basvuraılırım

    Cevapla
Bizi Takip Edin