Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na zehir zemberek sözler

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Halk TV ile olan tüm sözleşmelerini ve anlaşmalarını feshetmesinden sonra kanalın sahibi Cafer Mahiroğlu'dan ilk tepki geldi.

Halk TV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu'nun Kemal Kılıçdaroğlu'na zehir zemberek sözler
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halk TV’nin son dönemlerde reytinglerini artırmasında önemli rol oynayan, yatırımlarını sonuna kadar artırmasında büyük pay sahibi olan kanal sahibi Cafer Mahiroğlu, Twitter hesabı üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na verdi veriştirirdi.

TWİTTER HESABINDAN PAYLAŞTI

Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu, CHP’nin kanal ile olan tüm anlaşmaları sona erdirmesinden sonra Twitter hesabı üzerinden, “Sayın Genel Başkan, kime hizmet ettiği belli olmayan bir karanlık genel başkan yardımcınızın aldığı Halk TV’ye sansür ve ambargo kararı, Görkemli Hatıralar yayınından sadece birkaç saat önce ‘tebliğ edildi’. Bu ani ve zorlayıcı karar nedeniyle, 3 saatlik program 45 derecelik Antalya sıcağında, güneş altında yapıldı. Kararının altında sizin imzanız olduğu haberlerini bazı basın kuruluşlarının yayınlarında okuyoruz. Bugün 24 Temmuz, sansürün kaldırılışının 115. yıldönümü. Özgür basın açısından bu simge günde soruyorum, bu haberler doğru mu?” sorusunu sordu.

Eleştirilerine devam eden Mahiroğlu, “Cumhuriyet’le yaşıt CHP’nin 100 yıllık kurumsal hafızası, kurucu felsefesi ve kurucu başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ile uyuşmayan bu yasakçı ve sansürcü karara imza atmayacağınızı bilecek kadar sizi tanıdığımı zannediyorum. Sadece siz değil, Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğunda oturan hiçbir genel başkanın böyle bir karara imza atmayacağını da bilirim. Çünkü ben de o okulda yetişmiş biriyim.” dedi

Halk TV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu'nun Kemal Kılıçdaroğlu'na zehir zemberek sözler

CHP kimliğine yapılan sansürün yakışmadığı ifade eden Mahiroğlu, “CHP kültürü, yasakçı, sansürcü zihniyete geçit vermez, bu zihniyet CHP bünyesinde barınamaz. Yetişkinlik evresine ulaşamamış bir ergen aklının CHP’ye ihanet etmesine, kurumsal kimliği aşındırmasına lütfen izin vermeyin. Size Halk TV adına değil, CHP’nin 100 yıllık hafızası adına çağrı yapıyorum. CHP’yi böyle bir kara lekeyle başbaşa bırakmayın. Halk TV’nin geçmişi, ideali, hedefi bellidir. Yeri Gezi Direnişi’nden bu yana halkın, haklının, hak mücadelesinin, özgürlüklerin, demokrasinin yanıdır. Biz hiçbir sansürü kabul etmedik; etmeyiz de. Ödediğimiz ağır bedellere rağmen geri adım atmadığımız bu mücadelemiz salt kendimiz için de değildir. Bu, milyonlarla birlikte ortak Türkiye hayalimizdir. Siz “Adalet” çağrısıyla 420 kilometre yol yürüdünüz, yanınızda tıpkı sizin gibi özgür, adil bir Türkiye isteyen milyonlar vardı. Bu birlikteliğe gölge düşürmeyin. Çağrımızı lütfen dikkate alın ve Halk TV’ye uygulanan bu sansürden vazgeçilmesini sağlayın. Ne ülkeye, ne de CHP kimliğine bu kara lekenin sürülmesine izin vermeyin.” diyerek sözlerine son verdi.

Şirket Dedikoduları

Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na zehir zemberek sözler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin