Botoks ile güzelleşmek mümkün: Ertelemeyin!

Botoks ile güzelleşmek mümkün: Ertelemeyin!
Botoks ile güzelleşmek mümkün: Ertelemeyin!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu kırışıklık veya kaz ayaklarına sahip olmak istemeyen tüm bakımlı hanımlar genç bir görünüm için ciltlerine yoğun bakım uygulamaları yaptırmayı tercih ediyorlar. Günümüzde çevresel faktörlerin cildimize olan olumsuz etkilerini göz önüne aldığımızda kadınlar bu etkileri ortadan kaldırmak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için bir servet ödemeye hazır hale geliyor.Gerginleştirici kremlerin kısa süreli etkisi bayanları kalıcı çözümler aramaya yöneltiyor.. Botoks işlemi de kalıcı yöntemlerden birisi diyen Dr. Mustafa Karataş; botoksa dair önemli bilgileri bizlerle paylaştı. Detaylar haberin devamında…

botoks ile guzellesmek mumkun ertelemeyin 60835b896c6f5

Botoks nedir?

Cilt altında bulunan kasların geriye çekilmesiyle oluştuğu söylenen kırışıklıklar kadınların yanı sıra artık erkeklerin de korkulu rüyası. Her geçen gün birçok kozmetik ürünleri tüketicilerin ihtiyaçlarına sunulsa da maalesef bu ürünler ciltte ortaya çıkan sarkıklık ve kırışlık sorunlarına geçici bir çözüm olmaktan ileriye gidemiyor.

Çoğunlukla çene ve yanaklarda tercih edilen botoks aynı zamanda kaş düşüklüğünü de kaldırma amaçlı uygulanmaktadır. Düşük kaş ve göz kapakları kişiye yorgun bir ifade vermektedir. Botoks ile 1 ila 4 mm seviyesine çekilen kaşlar bu problemi ortadan kaldırmaktadır.

Botoks nasıl uygulanır?

Botoks, direkt dermiş tabakasına insülin iğnesi gibi ufak enjektörler kullanılarak uygulanır. Uygulama direkt olduğu için etkisini hemen gösterir. Cilt yapısına göre 3 ile 6 ay arasında kalıcılığını korur. Botoks uygulamasını yapan Dr. Mustafa Karataş ve ekibi ilk olarak detaylı bir şekilde muayenenizi yaptıktan sonra işlem için size yapmanız gerekenleri aktarır.  Güler yüzlü ekibimiz, uygulama gününde ise sizi karşılar ve işleme hazırlar.

Botoks nasıl etki eder?

Düzenli botoks, ciltteki yaşlanmayı geciktiriyor - SAĞLIK Haberleri

Botoks, genel olarak kırışık açma ve yüz gerginleştirme işlemleri için tercih edilen yöntemler arasındadır.  Botoks yönteminin temeli, kaslarda bulunan sinir uçlarının görevlerini bir süreliğine askıya almaktır. Bu yöntemle kadınların daima genç bir görünüme sahip olma arzusu başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.  Kullanılan toksin ilacının etkisi 6 ay gibi bir süredir. 6 ay sonunda kaslar ve sinir uçları yeniden aktifleşir, ekstra bir yan etkisi yoktur.

Botoks hangi bölgelere ve kimlere uygulanabilir?

Erkekler de botoks işlemlerini aynı sebeplerden dolayı kadınlar gibi sıkça tercih etmektedir. Botoks, 18 yaşını tamamlamış herhangi bir bulaşıcı hastalığı olmayan hem kadın hem de erkeklere rahatlıkla uygulanabilmektedir. Botoks, kırışıklık tedavisinde mucize bir uygulama olmasının yanı sıra düşmüş küçük bölgelerin doğal formuna kazandırılması veya yüz germe işlemleri için de yapılır. Genel olarak botoks işleminin uygulandığı bölgeler aşağıda sıralanmıştır.

  • Alın bölgesi kasları ve çevresi
  • Dudak bölgesi
  • Kaş bölgesi
  • Eller
  • Kaz ayakları ve
  • Göz altı bölgesi
  • Dekolte bölgesi
  • Burun ucu ve kenarları
  • Mimiklerden kaynaklana çizgiler
  • Boyun bölgesinde sıklıkla botoks işlemleri tercih edilir.

Botoks işlemi, hamile veya emizeren bayanlarda, alerjik ve enfeksiyon sıkıntısı olan, kanser tedavisi gören kişilerde uygulanmaz.

Botoks uygulamasından sonraki süreç

Botoks uygulanan bölgeniz neresi olursa olsun güneş koruyucu krem kullanmanız önerilir.. Cildinizi 1 gün boyunca darbelerden korumalı ve asla ovuşturmamalı ve sert müdahalelerde bulunmamalısınız. Uygulamadan sonraki 2 gün boyunca başınızı aşağı eğerek yapacağınız işlerden kaçınmalısınız ve kendinizi zorlamamalısınız. Ayrıca botoks işlemini yaptırdıktan sonra yüzünüzün üstüne yatmamalı ve yüzünüzü sıcak suyla yıkamamalısınız.

Botoks acılı bir işlem midir?

Botoks enjektörünün iğne uçları son derece hafiftir. Etkisi sinek ısırığı kadardır. Botoks uygulamasında hiçbir şekilde acı hissetmemeniz için lokal anestezi yapıyoruz. Bu şekilde acısız gayet keyifli bir şekilde sizi uğurluyoruz.

Botoks kalıcı bir çözüm müdür?

Bildiğiniz gibi henüz yaşlanmanın önüne geçebilecek bir ilaç ya da tıbbi cihaz geliştirilmedi. Ancak, uzun süreli yaşlanma belirtileri botoks uygulamaları ile geciktirilebilir. 6 aylık sürelerde botoks işlemi tekrarlanması gereken bir yöntemdir..

Botoksun kalıcılık süresi ne kadardır?

Diğer estetik yöntemlerinde olduğu gibi botoksun da yenilenmesi gereken süresi vardır. Bu kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmektedir ve 4 ila 6 ay arasında tekrarlanmalıdır. Maddenin işlevini yitirmesiyle uygulanan bölge eski haline döner, herhangi bir şekilde deforme olmaz. Aynı bölgeye yeniden botoks uygulanabilir.

Botoksun etkisi geçince ne yapılmalıdır?

Botoks sonrası görümümüzden çok memnun olabilirsiniz ancak bunun geçici bir süre olduğu unutulmamalıdır. Tüm botoks uygulamaları yenilenebilir ve memnun olduğunuz görüntünüze tekrar kavuşabilirsiniz. Yapılan araştırmalarda 2. kez botoks yaptıran kişilerde botoksun kalıcılık süresinin uzadığı görülmektedir. Botoks uygulanan bölgedeki kaslar aynı formda kalmaya alıştığı için daha uzun bir süre formunu koruma eğilimdedir.

Botoks işlemi 20 dakika kadar kısa sürmektedir. Uygulama öncesi lokal anestezi kreminizi kendiniz sürebilirsiniz. Botoksun başarılı bir sonuç vermesinin doktorunuzla ilgili olduğunu hatırlatmakta fayda var!

Bu nedenle siz de botoks alanında adından sıkça bahsettiren Dr. Mustafa Karataş’a ulaşabilir ve randevu alarak botoks işlemi hakkında bilgi aldıktan sonra botoks uygulamanızı güvenle yaptırabilirsiniz.

botoks ile guzellesmek mumkun ertelemeyin 60835b8a46e2e

Şirket Dedikoduları

Botoks ile güzelleşmek mümkün: Ertelemeyin!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin