Selin Kolonya kimin? Selin Kolonya sahibi kimdir?

Selin Kolonya kimin?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Selin Kolonya kimin? Türk kültürünün önemli bir parçası haline gelen kolonya markalarının başında gelen isimlerden birisi de Selin Kolonya’dır. Temelleri 1900’lü yıllara dayan Selin markası limon kolonyası dışında parfümlü kokuları ile de pek çok kişinin beğenisini kazanmıştır. Ürün gamı her geçen gün artan Selin kolonyaları koronavirüs salgının patlak vermesi ile de büyük önem kazanmıştır. Selin Kolonya sahibi kimdir? İşte detaylar…

Selin Kolonya kimin?

Selin Kolonya kimin?

Selin Kolonya kimin? Çin’in Wuhan kentinde Aralık 2019’da patlak veren ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını kolonyalara olan talebi de artırdı. Artan talep ile birlikte kolonya markalarına olan ilgi de arttı. Türkiye’nin önde gelen Selin Kolonya araştırma konusu oldu.

Selin Kolonya 1912 yılında Süleyman Ferit Eczacıbaşı tarafından kurulmuştur. Eczacıbaşı Holding bünyesine faaliyetlerini sürdüren firma İzmir’de üretilmeye başlanmış ve başlangıçta Altın Damlası adını almıştır. İzmir’in geleneksel sembolü haline gelen Altın Damlası adı 1980 yılında Selin olarak değişmiştir.

Söz konusu zamandan bu yana Eczacıbaşı Holding bünyesinde bulunan Selin parfüm ailesi ile ürün yelpazesini genişletmiştir. Türkiye’nin öncü ismi Selin; Lavanta, Hanımeli, Ardıç, Bahçe Gülü ve Mavi Ladin kolonyaları ile parfümlü kolonyadaki varlığını daha da güçlendirir.

Koronavirüsün insan hayatının bir parçası haline gelmesi ile birlikte kolonyanın önemi artmış ve fazla dezenfektan ve kolonya kullanımından kaynaklı tüketicide ellerini nemlendirme ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Selin yenilikçi bir yaklaşımla Nemlendiricili Limon Kolonyası’nı piyasaya sürmüştür.

Selin Kolonya sahibi kimdir?

Selin Kolonya sahibi kimdir?

Selin Kolonya 1912 yılında Süleyman Ferit Eczacıbaşı tarafından İzmir’de kurulmuştur. Eczacıbaşı Holding bünyesinde yer almaktadır. Süleyman Ferit Eczacıbaşı 1885 yılında İzmir’de dünyaya gelmiş ve 18 Nisan 1973 yılında hayata gözlerini yummuştur. Eczacıbaşı Topluluğu’nun kurucusu Dr. Nejat F. Eczacıbaşı’nın babasıdır.

Selin Kolonya kimin? Gençliğinde İzmir’de ki dönemin eczacılarından etkilenen Eczacıbaşı İstanbul’a gelerek 1900 yılında Tıp fakültesine girmiştir. Başarısından dolayı 1903’te en geç eczacı olarak öğrenimini tamamlamış önemli isimlerin yanında çalışmıştır. Guraba-i Müslimin Hastanesi’nde de görev alan Süleyman Ferit’e ayrılırken İzmir Vilayeti Genel Meclisi tarafından Eczacıbaşı unvanı verilmiştir.

Selin Kolonya çeşitleri nelerdir?

  • Altın damlası
  • Limon kolonyası
  • Ardıç
  • Bahçe Gülü
  • Hanımeli
  • Lavanta
  • Mavi Ladin
Şirket Dedikoduları

Selin Kolonya kimin? Selin Kolonya sahibi kimdir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin