Boğaziçi Kolonya kimin? Boğaziçi Kolonya sahibi kimdir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boğaziçi Kolonya kimin? Türk kültürünün bir parçası haline gelen kolonya sektörünün önde gelen isimlerinden birisi de Boğaziçi Kolonya’dır. Eşsiz kokusu ve ferahlığı ile herkesin aklına kazınan firmanın ürünleri 7’den 70’e herkes tarafından bilinmektedir. Eve gelen misafirlere tek tek uzatılmaktadır. Limon kokulu Boğaziçi ürünleri cildi kurutmadan hijyen sağlamaya yardımcı oluyor. Boğaziçi Kolonya sahibi kimdir? İşte detaylar…

Boğaziçi Kolonya kimin?

bogazici e1647969248527

Kolonya denince akla gelen ilk isimlerden birisi de Boğaziçi Kolonya’dır. Türk kültüründe bayramlarda, misafirlikte, kız isteme merasimindeki gibi durumlarda her gelen misafire uzatılan limon kolonyası hijyenik olmaya da yardımcı olur.

Özellikle Çin’in Wuhan kentinde Aralık 2019 yılında koronavirüs salgınının patlak vermesi ile kolonyanın önemi daha da çok artmıştır. Hemen hemen herkesin artık çantasında ve cebinde taşıdığı kolonyanın öncü isimlerinden Boğaziçi Kolonya 60 yıldır Türk kültürünün bir parçasıdır. Boğaziçi Kolonyaları, Kartepe üretim tesislerinde üretilmektedir.

Boğaziçi Kolonya kimin?

Boğaziçi Kolonya sahibi kimdir?

Boğaziçi Kolonya 1958 yılında temelleri atılan Deva Holding’e ait bir markadır. Türkiye’nin en büyük ikinci ilaç şirketidir. DEVA Holding’in çoğunluk hisseleri 2006 yılında uluslararası fon yönetim şirketi GEM Global Equities Management S.A.’nın yönetmekte olduğu fonlar tarafından alınmıştır. Ve yönetimi için EastPharma Ltd. kurulmuştur. GEM Global Equities Management S.A. Bahama Adaları ve İstanbul merkezli bir şirkettir.

Şirket Dedikoduları

Boğaziçi Kolonya kimin? Boğaziçi Kolonya sahibi kimdir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin