Karbon Peeling

Karbon Peeling
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu işlem yani karbon peeling güneş ya da farklı nedenlerle ciltte meydana gelen lekelerin giderilmesinde kullanılan bir yöntemdir. Bu işleme geçilmeden önce cilt yüzeyi solüsyonlar yardımı ile temizlenir. Temizleme işleminden sonra karbon partikülleri bulunan peeling cilde uygulanır. Bu peeling içerisinde yer alan karbon parçalarının iyi bir şekilde emilmesi gerekir. Bu peeling üzerine ND yağ lazer ile atışlar yapılır.

Karbon Peeling Fiyatları

Karbon peeling uygulamasının etkisi belli bir süreden sonra geçer. Cilde gerekli özenin gösterilmemesi halinde ciltteki gözeneklerin yeniden tıkanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu nedenle karbon peeling yönteminin senede iki defa olacak şekilde 6 ay aralıklarla uygulanması önerilir.

Karbon peeling yöntemi her mevsim rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir. İşlemin ardından insanlar yaşamlarına devam edebilirler. Bu işlemden sonra ciltte kabuklanma ya da yara oluşumu gibi durumlar söz konusu olmaz. Karbon peeling fiyatları uygulanacak seansa göre değişikli gösterir.

karbon peeling nedir

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon aktif halde olan kıl köklerine etki eden bir uygulamadır. İnsan vücudundaki tüm kıl kökleri aynı zamanda aktif hale gelmeyeceği için köklerin aktif olduğu zamanlarda uygulamanın gerçekleştirilmesi gerekir. Bu nedenle başarılı sonuç elde edebilmek adına kişilerin birkaç seans lazer epilasyona gitmesi gerekebilir.

Kıl yoğunlukları farklı olduğu için her kişi için gerekli olan epilasyon süresi farklılık gösterebilir. Bu seanslar genelde 4-6 seans uzunluğundadır.

Lazer epilasyon her bölgeye rahatlıkla uygulanabilir. Epilasyon yöntemleri arasın en acısız ve kısa süreni lazer epilasyon yöntemleridir. Tedavi süresinin kısaltılması için kişilerin lazer epilasyon seans aralarında uzayan tüyleri diğer epilasyon yöntemleri ile almaması gerekir. Lazer epilasyon işleminden sonra ciltte iz kalması gibi bir durum görülmez. İşlem yapılan bölge işlemden sonra kızarsa da kısa sürede eski haline dönecektir. 

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Kişilere uygulanan lazer epilasyon işleminde öncelikle cilt tipine uygun olan dozların tercih edilmesi gerekir. Bu sayede kıl köklerine etki çok daha yüksek seviyede olur. Lazer dozunun iyi bir şekilde ayarlanması sayesinde cilde hasar verme gibi bir durum da söz konusu olmaz.

Bunun yanında tedavi süresi de daha kısa olacaktır. İnsanların hormon seviyeleri, vücut yapıları değişiklik gösterir. Bu nedenle kalıcı sonuca ulaşmak her insanda farklı sürelerde olabilir.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Lazer epilasyon amacı ile Alexandrite, Diod, Ruby ve ND yağ lazer kullanılır. Bu sistemlerin yaymış oldukları enerjilerin dalga boyları birbirlerinden farklıdır. Epilasyon sırasında lazer cildi geçerek kıl köklerine ulaşır ve kıl köklerinin zarar görmesine neden olur.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Altın iğne yöntemi cildin gençleştirilmesi ve yenilenmesi için kullanılan yöntemlerden biridir. Bu yöntemde farklı cihazlar kullanılabilir. Bu yöntem çok kolay bir şekilde uygulanabildiği için son derece avantajlıdır. Bu nedenle günümüzde sıklıkla tercih edilen cilt gençleştirme yöntemleri arasında yer alır.

Altın İğne Uygulaması Ne İşe Yarar?

Bu yöntem yani altın iğne yüz ve vücutta rahatlıkla kullanılabilen yöntemlerden biridir. Cildin gençleşmesini ve canlanmasını sağlar. Cilt kusurlarının giderilmesinde kullanılan etkili yöntemler arasında yer alır. Çatlak tedavileri için de uygun bir yöntemdir.

lazer epilasyon fiyatları

Hedefe yönelik tedavilerde, tedavi sürelerinde değişiklikler olabilir. Uygulamalardan istenen sonuçların alınabilmesi adına kişilerin bu seansları aksatmaması önemli bir konudur.

Altın İğne Hangi Mevsim Yapılır?

Kişilerin kendilerini güneş ışınlarından koruması şartı ile altın iğne yazın da uygulanabilir. Ancak genellikle kış ve bahar ayları için daha uygundur.

Altın İğne Fiyatları

Altın iğne uygulamasının fiyatları uygulanacak bölgeye ve seanslara bağlı olarak değişiklik gösterir. Altın iğne uygulamasını yaptırmadan önce fiyat araştırması yapılmasında fayda vardır.

Şirket Dedikoduları

Karbon Peeling

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin