Hüseyin Çaksen MS hastalığı makalesi nedir? Sözleri tepki topladı! Hüseyin Çaksen kimdir?

Hüseyin Çaksen MS hastalığı makalesi nedir? Konya'da bulunan Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Prof. Dr. olarak görev yapan Hüseyin Çaksen MS hastalığı konusunda yazdığı makalede inanılması güç ifadeler kullandı. Bu ifadelerden sonra Hüseyin Çaksen kimdir, MS hastalığı için ne dedi gibi konular gündemde! İşte tüm detaylar.

Hüseyin Çaksen MS hastalığı makalesi nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hüseyin Çaksen MS hastalığı makalesi nedir? Son dönemde araştırmaların hızlandığı ve bir çaresi için tüm tıp camiasının elini taşın altına koyduğu şu günlerde Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Çaksen’in, “MS hastalığının sebebinin Allah’tan gelen ceza ya da sınav olduğuna inanıyoruz” sözleri tepki topladı. Peki Hüseyin Çaksen kimdir, MS makalesinde neler yazıyor? İşte tüm ayrıntılar..

HÜSEYİN ÇAKSEN MS HASTALIĞI MAKALESİ NEDİR?

Medimagazin.com.tr’de yer alan habere göre, Thime dergisinde yayımlanan “Patients’ Supernatural Beliefs on Cause of Multiple Sclerosis” başlıklı makaleye pek çok hekim oldukça sert eleştirilerde bulundu.

MS hastalığı konusunda makalesi yayımlanan Hüseyin Çaksen’in söz konusu hastalıkla ilgili, “Klinik pratiğimizde, MS hastaları da dahil olmak üzere birçok nörolojik hastanın hastalıklarını kadere ve Allah’ın iradesine bağladığını gözlemledik, çünkü kadere (İlahi belirleme) inanç İslam’ın inanç temellerinden biridir. Yani “her şeyin Yüce Allah tarafından belirlendiği” inancıdır.” Ayrıca Allah’ın şu sözlerine de inanmaktadırlar: “Allah’ın izni olmadıkça hiçbir musibet meydana gelmez” ve “O’nun bilgisi dışında hiçbir yaprak düşmez.”Bazı hastaların bahsettiği diğer doğaüstü inançlar arasında, yaşanan deneyimin Allah’ın bir lütfu, imtihanı veya cezası olduğu fikri de yer almaktadır ve bunlar Kuran’da, hadislerde ve/veya tefsirlerde belirtilmiştir” ifadelerini kullanması tepkilere yol açtı.

HÜSEYİN ÇAKSEN KİMDİR?

Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi, Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda öğretim üyesidir.

PROFESÖR

2011 –

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ
MERAM TIP FAKÜLTESİ
DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ

PROFESÖR

2007 – 2011

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ
TIP FAKÜLTESİ
DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ

DOÇENT

2001 – 2007

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ
TIP FAKÜLTESİ
DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ

YARDIMCI DOÇENT

1998 – 2001

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ
TIP FAKÜLTESİ
DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ

Şirket Dedikoduları

Hüseyin Çaksen MS hastalığı makalesi nedir? Sözleri tepki topladı! Hüseyin Çaksen kimdir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin