Özel okullar dar boğazda: Mektebim Koleji kapanıyor

Özel okullar dar boğazda: Mektebim Koleji kapanıyor
Özel okullar dar boğazda: Mektebim Koleji kapanıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aralık 2019’da Çin’den dünyaya yayılan ve milyonlarca insanın canına mal olan koronvirüs salgını sektörleri etkilemeye devam ediyor. Salgın nedeniyle zor duruma düşen havacılık sektörünün yanı sıra eğitim sektörü de derinden etkilendi. Binlerce eğitim kuruluşunda satın alma ve kapanmalarda hareketlilik yaşıyor.

Uğur Okulları 5 kampüsünü aldı

Ekonomist’ten Özlem Bay Yılmaz’ın haberine göre koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçen eğitim sektöründe dijital değişim yaşanıyor. Geçtiğimiz yıllarda öğretmenlerin maaşının ödenmemesi ile gündeme gelen Doğa Koleji, maddi sıkıntıları nedeniyle İTÜ Vakfı’na devredilmişti. Son olarak temelleri 2011 yılında Ümit Kalko tarafından atılan ve 2018 yılında Sancak Group bünyesine geçen Mektebim Koleji sektörden çekilme kararı aldı. Kurumun bu kararının ardından farklı eğitim kuruluşları kolejin bazı kampüslerine talip oldu. Uğur Okulları, Mektebim’in İstanbul, İzmir, Ankara, Trabzon ve Yalova’daki 5 kampüsünü bünyesine kattı.

970 okul kapandı

Salgın nedeniyle dar boğaza giren eğitim sektöründe kapanmalar artıyor. 2016 yılında 2 bin 900 özel okulun faaliyet gösterdiği sektörde 2019 yılında özel okul sayısı yaklaşık 12 bin 500’e çıkmıştı. Geçen yıl ise 970 özel okul kapandı. Bu yıl ise kapanan okul sayısının geçen yılın üzerinde olması bekleniyor.

ozel okullar dar bogazda mektebim koleji kapaniyor 608363c6c1771

Şirket Dedikoduları

Özel okullar dar boğazda: Mektebim Koleji kapanıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin