Ünlü araştırma şirketi Bitcoin için uyarı yaptı… Düşeceği seviyeyi açıkladı!

Hızlı düşüş hareketinde Bitcoin (BTC), 71.000 dolar bariyerini kısa bir süre test ettikten sonra Cuma günü 65.110 dolara kadar düştü. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin, son 24 saatte %5'ten fazla düşüşle 67.553 dolara geri dönmüştü.

Ünlü araştırma şirketi Bitcoin için uyarı yaptı... Düşeceği seviyeyi açıkladı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in son fiyatının 71.000 $’dan 65.000 $’a düşmesi kripto para piyasasını şaşırttı, ancak zincir içi verilere göre bu düşüş tamamen beklenmedik değildi.

Kripto araştırma şirketi Kaiko, 11 Nisan’da kısa vadeli volatilite beklentilerinin arttığını tweetledi. Bunun nedeni, önümüzdeki iki haftadaki vade tarihlerine ilişkin ima edilen volatilitenin yalnızca iki gün içinde %59’dan %71’e çıkmasıdır.

Bunun yanı sıra, iki temel gösterge yanıp sönen uyarı işaretleriydi ve bu durum düzeltmenin daha ortaya çıkmadan önce gerçekleşeceğine işaret ediyordu.

Zincir içi analiz firması CryptoQuant’a göre, bu göstergeler Mart ayı sonundan bu yana zayıflığa işaret ediyor ancak piyasanın coşkusu nedeniyle göz ardı edilmiş olabilir.

Yatırımcıların gerçekleşmemiş kar marjları ve gerçekleşen fiyat gibi temel ölçütler, Mart sonundan bu yana zayıflığın sinyalini veriyor. Bu açıdan CryptoQuant, mevcut piyasa düzeltmesi devam ederse kripto topluluğunu bu ölçümleri takip etmeye çağırıyor.

Bitcoin 4 Nisan’dan bu yana ilk kez 66.000 doların altına düşerken, geçtiğimiz günden bu yana gerçekleşen tasfiyeler 920 milyon dolara ulaştı. Santiment’e göre S&P 500 ve altın fiyatları da kripto para birimlerinin yanı sıra geriledi, bu da sektörler arasında TÜFE ve enflasyon endişelerinin ortaya çıktığını gösteriyor.

PİYASA NEREYE GİDİYOR?

En son Glassnode raporuna göre, kar elde etme oranlarının da artmasıyla birlikte piyasa coşkulu bir aşamaya geçti.

Önceki döngülerdeki ATH kırılmalarıyla karşılaştırıldığında, mevcut coşku aşamasının (fiyat keşfinde piyasa) hala nispeten erken olduğu iddia edilebilir. Önceki coşku aşamalarında -%10’dan fazla birden fazla fiyat düşüşü görüldü; çoğunluğu önemli ölçüde daha derindi ve %25 normaldi.

Mevcut fiyatlamayla Bitcoin, Mart ortasında belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.750 dolardan %8,32 düştü.

Şirket Dedikoduları

Ünlü araştırma şirketi Bitcoin için uyarı yaptı… Düşeceği seviyeyi açıkladı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin