İzdemir enerji kaç lot verir? Talep toplama bugün başladı! IZENR halka arz hangi bankalarda var?

İzdemir enerji kaç lot verir? İnternet sitesi kilitlendi. Giren siteyi bile inceleyemedi. Borsa İstanbul'da yeni bir rekor gelmesi bekleniyor. Türkiye'nin en büyük enerji şirketlerinden İzdemir enerji halka arz oluyor. SPK onayı sonrası 8-9-10 Ağustos 2023 tarihlerinde talep topluyor. Peki IZENR halka arz kaç lot verir, İzdemir enerji hangi bankalarda var? İşte İzdemir halka arz fiyatı, eşit mi oransal mı, borsada işlem göreceği tarih ve daha fazlası..

İzdemir enerji kaç lot verir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzdemir enerji kaç lot verir? Sermaye Piyasası Kurulu, Türkiye’nin enerjisinin büyük bir bölümünü karşılayan İzdemir Enerji halka arzına onay verdi. Şirket 8-9-10 Ağustos tarihlerinde talep toplamayı sürdüryor. BİST100 yıldız pazarda işlem görecek İZENR halka arz Garanti bankası öncülüğünde talep topluyor. Ancak farklı bankalar ve aracı kurumlar üzerinden de satın alınabilir. Peki İzdemir enerji halka arz kaç lot verir, IZENR hisse hangi bankalarda var? İşte tüm detaylar.

İZDEMİR ENERJİ KAÇ LOT VERİR?

Emlakpost.com sitesinin halkaarz.com sitesinden derlediği haberde, “İzdemir Enerji 115.100.000 LOT VERİR. İzdemir 23.020.000 lotu ise ek pay olarak dağıtacak. Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görecek olan İzdemir Enerji’nin halka arz sürecine ilişkin bazı detaylar ise henüz net değil.” ifadeleri kullanıldı.

IZENR HALKA ARZ FİYATI NE KADAR?

Borsa İstanbul’da IZENR kodu ile işlem görecek olan İzdemir Enerji’nin *hisse fiyatı* 19 TL olacak. *Eşit Dağıtım* yöntemiyle pay edilecek olan IZENR hisselerinin Ağustos ayı içerisinde işlem görmeye başlaması bekleniyor.

İZDEMİR HALKA ARZ HANGİ BANKALARDA VAR?

İzdemir Enerji halka arz sürecinde Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. olacak. Yatırımcılar taleplerini bu kurum aracılığıyla iletebilecek. Halka arz büyüklüğü 2.6 milyar lira olan şirketin hisselerini satmama taahhüdü ihraççı ve ortaklar için 1 yıl olarak belirlendi. Öte yandan dileyenler Garanti Bankası A.Ş. aracılığıyla da taleplerini iletebilecekler.

Unutmamanız gereken 3 notu Twitter’da Yatırım101, “Yeni arz olacak şirketlerden #IZENR ithal kömüre dayalı olarak termik santral ile elektrik üreten bir şirket. Hammadde olarak ithal kömür kullanıyor. Maliyetlerin %90’ı dövize endeksli. Halka arzdan gelecek paranın %70’iyle de GES kuracaklar. Söyleyeceklerim bu kadar.” sözleriyle paylaştı.

İzdemir enerji kaç lot verir?

İZENR EŞİT Mİ ORANSAL MI?

Tgrthaber.com.tr’de paylaşılan bir haberde, “IZENR eşit dağıtım olarak pay edecek. Yatırımcılar 8-9-10 Ağustos tarihlerinde taleplerini ileterek eşit dağıtımdan faydalanabilecek.” ifadeleri kullanıldı.

İZDEMİR ENERJİ KİMİN?

İzdemir Enerji, Türkiye’nin önde gelen enerji şirketlerinden biridir. 1996 yılında kurulan şirket, termik santraller, hidroelektrik santraller, rüzgar enerjisi santralleri ve güneş enerjisi santralleri gibi çeşitli yenilenebilir ve fosil yakıtlı enerji kaynaklarına yatırım yapmaktadır. Şirketin vizyonu, Türkiye’nin enerji ihtiyacını karşılamak, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir bir şekilde enerji üretmek ve sektörde liderlik etmektir.

Şirketin misyonu ise, müşterilerine kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlı enerji sağlamak, çalışanlarının memnuniyetini artırmak, paydaşlarıyla güçlü ilişkiler kurmak ve topluma katkıda bulunmaktır. İzdemir Enerji, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 ve ISO 27001 gibi uluslararası standartlara uygun olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, aynı zamanda kurumsal sosyal sorumluluk projelerine de önem vermektedir. Eğitim, sağlık, kültür, sanat, spor ve çevre gibi alanlarda destek veren şirket, toplumsal gelişime katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Kaynak: Emlakpost.com, Tgrthaber.com.tr Derleme: Sirketdedikodulari.com

Şirket Dedikoduları

İzdemir enerji kaç lot verir? Talep toplama bugün başladı! IZENR halka arz hangi bankalarda var?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin