OFSYM halka arz kaç lot verir? Gözler yıldız pazarda! Ofis Yem Gıda halka arz fiyatı ne kadar?

OFSYM halka arz kaç lot verir? Büyükbaş, küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde kullanılan yemlerin büyük bir bölümünü karşılayan ve pazarda hatırı sayılır bir yer edinen Ofis Yem Gıda halka arz oluyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayından sonra talep toplama 10 Ağustos 2023 tarihi itibariyle başlıyor. Yatırımcılar OFSYM halka arz haberi sonrasında, "OFSYM halka arz fiyatı ne kadar, Ofis yem gıda hangi bankalarda var, eşit mi oransal mı" gibi soruların cevabı araştırılıyor. İşte tüm bilgiler.

OFSYM halka arz kaç lot verir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OFSYM halka arz lot verir? SPK’nın bu hafta içerisinde onayladığı şirketler arasında dikkatleri en çok çekenlerin arasında Ofis Yem Gıda geliyor. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde kulluanılan yemlerin büyük bir bölümünü pazara sunan Ofis Yem nihayet borsada yıldız pazarda işlem görmeye hazırlanıyor. Yatırımcılar, talep toplama öncesinde, “OFSYM halka arz kaç lot verir, Ofis yem gıda halka arz fiyatı ne kadar, hangi bankalarda var” gibi soruları gündemde tutuyor. İşte tüm bu soruların yanıtları..

OFSYM HALKA ARZ KAÇ LOT VERİR?

Getmidas.com sitesinde OFSYM halka arzının kaç lot vereceği ile ilgili tahminler yapıldı. Buna göre beliren ilk rakamlar şu şekilde;

500 Bin katılım – 46 Lot (1252 TL).
1 Milyon katılım – 23 Lot (625 TL).
1.2 Milyon katılım – 19 Lot (517 TL).
1.4 Milyon katılım – 16 Lot (435 TL).
1.6 Milyon katılım – 14 Lot (380 TL).
1.8 Milyon katılım – 13 Lot (354 TL).
2 Milyon katılım – 11 Lot (300 TL) dağıtabilir.

OFİS YEM GIDA KİMİN?

Yem konusunda Türkiye’nin zirve şirketlerinin başında gelen Ofis Yem Gıda, çoklu ortaklık ilkesine göre yönetilmektedir. Yine getmidas.com sitesinde yer alan bilgiye göre, “Ofis Yem Gıda şirketinin 7 ortağı bulunmaktadır. Şirket paylarının 20%’si Galip Yeşilbaş’a, 20%’si Salih Yeşilbaş’a, 15%’i Ofis Holding’e, 12,50%’si Bekir Taşkaldıran’a, 12,50%’si Agah Mamaloğlu’na, 10%’u Selim Yeşilbaş’a ve 10%’u Muzaffer Daşkın’a aittir. ” ifadeleri kullanıldı.

Şirket, karma yem sektöründe faaliyet göstermektedir. Ofis Yem’in içinde bulunduğu karma yem sektörü; hububatlar, yağlı tohumlar gibi bitkisel üretimden elde edilen, değirmencilik, nişastacılık, şeker yan ürünleri, yağlı tohum küspeleri gibi gıda sektöründen elde edilen ürünleri hayvan ihtiyaçlarına göre işleyip vitamin, mineraller ve premikslerle karıştırarak en uygun formda ve maliyette hayvancılığın istifadesine sunan bir sektördür.

OFİS YEM GIDA HALKA ARZ FİYATI NE KADAR?

Ofis Yem Gıda hissesi 27,20 TL’den halka arz olacak.

OFSYM halka arz kaç lot verir?

OFİS YEM GIDA NE ZAMAN HALKA ARZ OLACAK?

Ofis Yem Gıda halka arz tarihi 10-11 Ağustos 2023 olarak açıklandı. Halka arz için talep toplama süresi ise 2 gün oldu.

OFİS YEM GIDA HİSSE KODU NEDİR?

Ofis Yem Gıda hissesinin sembolü “OFSYM” olacak.

OFSYM HALKA ARZ BÜYÜKLÜĞÜ NE KADAR?

Ofis Yem Gıda halka arzının büyüklüğü 618 milyon TL olarak açıklandı. Ofis Yem Gıda’nın halka arz açıklık oranı 15,56%’dır. Toplamda 22,75 milyon adet lot dağıtılacaktır.

OFİS YEM NE İŞ YAPAR?

Ofis Yem’in üretmiş olduğu yem ürünleri 4 ana gruptan oluşmaktadır. Bunlar, besi yem grupları, süt yem grupları, kuzu başlangıç, kuzu büyütme, toklu besi, koyun süt ve kedi sütü ürünlerinden oluşan küçükbaş yem grupları ile etli piliç yemi, etli civciv yemi, yumurta civciv yemi ve gezen tavuk ürünlerinden oluşan kanatlı yem gruplarıdır. 2020, 2021, 2022 yılları itibarıyla sırasıyla toplam 572 bin, 651 bin, 666 bin ton besi, süt, küçükbaş, kanatlı yem üretimleri gerçekleşmiştir.

Derleme: Sirketdedikodulari.com Kaynak: Getmidas.com

Şirket Dedikoduları

OFSYM halka arz kaç lot verir? Gözler yıldız pazarda! Ofis Yem Gıda halka arz fiyatı ne kadar?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin