TATEN HALKA ARZ HANGİ BANKALARDA VAR? Natan değil Taten! Tatlıpınar Enerji Üretim halka arz kaç lot verir?

Taten halka arz hangi bankalarda var? Bundan tam 4 sene önce faaliyetlere başlayan Tatlıpınar Enerji Üretim, 2019 senesinden bugüne kadar yenilenebilir enerji kaynaklarıyla sektörün can damarlarından biri olmayı başardı. Tatlıpınar nihayet Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayı alarak talep toplamaya başladı. Yatırımcıları şimdiden hareketlendirmeyi başaran Taten için, "Tatlıpınar Enerji Üretim halka arz ne zaman, Taten halka arz kaç lot verir, hangi bankalarda var" gibi sorular gündeme geliyor. İşte Ağaoğlu'nun iştiraklerinden olan Taten hakkında tüm bilgiler.

TATEN HALKA ARZ HANGİ BANKALARDA VAR?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Taten halka arz hangi bankalarda var? 2019 senesinde Balıkesir’de hayata geçirilen Tatlıpınar Enerji Üretim, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak kurulduğu günden bu yana büyümesini sürdürüyor. Yatırımlarına devam eden Tatlıpınar Enerji Üretim bu kapsamda borsaya katılım gösteren onayı da SPK’dan aldı. Peki Taten halka arz bankalarda var, Tatlıpınar halka arz kaç lot verir? İşte Taten Borsa İstanbul halka arzı hakkında merak edilen tüm soruların cevapları…

TATEN HALKA ARZ HANGİ BANKALARDA VAR?

Tgrthaber.com.tr’nin Getmidas.com sitesinden derlediği habere göre; “Tatlıpınar enerji üretim şirketi, Türkiye’nin önde gelen yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan jeotermal enerjiyi kullanarak elektrik üretmektedir. Şirket hem ülkenin enerji ihtiyacına katkıda bulunmakta hem de çevreye duyarlı bir enerji üretim yöntemiyle karbon salınımını azaltmaktadır. Şirket, jeotermal enerjinin potansiyelini artırmak ve daha fazla insanın bu temiz ve ucuz enerjiden faydalanmasını sağlamak için çalışmalarına devam etmektedir. TATEN hisse kodu ile Borsa İstanbul’da işlem görmeye hazırlanmaktadır. “ifadeleri kullanıldı.

TATLIPINAR ENERJİ ÜRETİM HALKA ARZ KAÇ LOT VERİR?

Tahmini verilere göre Tatlıpınar Enerji Üretim halka arzın lot sayısı hakkındaki ilk tahmini veriler de getmidas.com tarafından şu şekilde açıklandı;

500 Bin katılım – 99 Lot (2228 TL).

1 Milyon katılım – 50 Lot (1105 TL).

1.2 Milyon katılım – 41 Lot (922 TL).

1.4 Milyon katılım – 35 Lot (787 TL).

1.6 Milyon katılım – 30 Lot (675 TL).

1.8 Milyon katılım – 27 Lot (607 TL).

2 Milyon katılım – 25 Lot (562 TL) dağıtabilir.

Tatlıpınar Enerji Halka Arz Fiyatı Ne Kadar?

Tatlıpınar Enerji hissesi 22,50 TL’den halka arz olacak.

Tatlıpınar Enerji Ne Zaman Halka Arz Olacak?

Tatlıpınar Enerji halka arz tarihinin 10-11 Ağustos 2023 olarak açıklandı. Halka arz için talep toplama süresi ise 2 gün oldu.

TATEN HALKA ARZ HANGİ BANKALARDA VAR?

Tatlıpınar Enerji Sembolü Ne Olacak? Tatlıpınar Enerji Borsa Kodu

Tatlıpınar Enerji hissesinin sembolü “TATEN” olacak.

Tatlıpınar Enerji Halka Arz Büyüklüğü Ne Kadar?

Tatlıpınar Enerji halka arzının büyüklüğü 1,5 milyar TL olarak açıklandı.

Tatlıpınar Enerji Halka Açıklık Oranı Ne Kadar?

Tatlıpınar Enerji’nin halka arz açıklık oranı 25,04%’tür. Toplamda 70,2 milyon adet lot dağıtılacaktır.

TATLIPINAR ENERJİ ŞİRKETİ HAKKINDA

Tatlıpınar, Türkiye’nin önde gelen enerji üretim şirketlerinden biridir. Şirket, 2019 yılında kurulmuş olup, yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretmektedir. Şirket, 47,59%’u Ali İbrahimağaoğlu’na, 32,02%’si Hüseyin Avni İbrahimağaoğlu’na, 20,38%’i Akdeniz İnşaat’a ve 0,003%’ü Ali Can İbrahimağaoğlu’na aittir.

Tatlıpınar, hidroelektrik, rüzgar, güneş ve biyokütle gibi çeşitli enerji kaynaklarını kullanarak, Türkiye’nin enerji ihtiyacına katkı sağlamaktadır. Şirket, aynı zamanda enerji verimliliği ve çevre dostu teknolojiler konusunda da öncüdür. Şirketin vizyonu, Türkiye’nin enerji bağımsızlığını artırmak ve sürdürülebilir bir gelecek için çalışmaktır.

Tatlıpınar, enerji sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olmanın yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerine de önem vermektedir. Şirket, eğitim, sağlık, kültür, sanat ve spor alanlarında destek vermektedir. Şirket, aynı zamanda yerel kalkınmaya katkı sağlamak için istihdam yaratmakta ve bölgesel kalkınma ajanslarıyla iş birliği yapmaktadır.

Tatlıpınar, Türkiye’nin enerji üretim şirketi olarak, hem ekonomik hem de sosyal anlamda değer yaratmaya devam etmektedir.

Kaynak: Tgrthaber.com.tr, Getmidas.com Derleme: Sirketdedikodulari.com – Göktuğ Efil

Şirket Dedikoduları

TATEN HALKA ARZ HANGİ BANKALARDA VAR? Natan değil Taten! Tatlıpınar Enerji Üretim halka arz kaç lot verir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin