Dev radyo şirketi iflas başvurusunda bulundu! Bir zamanların efsanesiydi

Gelirlerinde düşüşle karşı karşıya kalan ve 2 milyar dolarlık borcu bulunan radyo şirketi, bilançosunu yeniden yapılandırmayı planlıyor.

Dev radyo şirketi iflas başvurusunda bulundu! Bir zamanların efsanesiydi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Wall Street Journal’da yer alan bir rapora göre, Audacy’nin borç verenlerle anlaşmaya vardıktan sonra Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunması bekleniyor. Raporda, önceden paketlenmiş iflasın, yeniden yapılandırmanın ardından radyo şirketinin mülkiyetini alacak olan kredi verenler tarafından finanse edileceği belirtildi.

Audacy sözcüsü Billboard ile iletişime geçtiğinde herhangi bir yorumda bulunmadı.

Eski adı Entercom olan Audacy, esas olarak 2017’de CBS Radio ile birleşmesinden elde edilen 2 milyar dolarlık borcun altında bulunuyor. Bu anlaşma Audacy’nin gelirini artırdı ama aynı zamanda borcunu da 2016 sonunda 468 milyon dolardan 2017 sonunda 1,86 milyar dolara neredeyse dört kat artırdı.

Philadelphia merkezli şirketin yaklaşık 230 radyo istasyonundan oluşan portföyü arasında New York’ta WCBS, Los Angeles’ta KROQ, New York’ta WFAN Sports Radio ve Chicago’da WBBM Newsradio yer alıyor. Audacy’nin podcast markaları arasında iki stüdyo, Cadence13 ve Pineapple Street Studios ile yaratıcıları ve markaları birbirine bağlayan çevrimiçi bir pazar yeri olan Popcorn yer alıyor.

ALARM ZİLLERİ ÇALINMIŞTI

Şirket, mayıs ayında zayıf mali görünümün borçlarını ödeyememesine neden olabileceği uyarısında bulunarak alarm zillerini çalmıştı. Bir SEC dosyasında şirket, artan faiz oranları ve azalan reklam geliri gibi “makroekonomik koşulların” “operasyonlarda önemli belirsizlik yarattığını ve yaratmaya devam edebileceğini” söyledi. Sonuç olarak, tahmini gelirinin borç sözleşmelerini sürdürmeye “yeterli olma ihtimali düşük”tü.

Dev radyo şirketi iflas başvurusunda bulundu! Bir zamanların efsanesiydi

299,2 milyon dolarlık üçüncü çeyrek geliri önceki yıla göre %5,6 düşüş gösterdi ve Kasım ayı başında dördüncü çeyrek geliri önceki yıla göre %9 düşüş gösterdi. Şirketin “mevcut zorluklarına” dikkat çeken CEO David J. Field , Audacy’nin bilançosunu yeniden sermayelendirmek için kredi verenlerle görüştüğünü söyledi.

Geçtiğimiz aylarda Audacy, bir kredi tesisinden yapılan faiz ödemeleri ve ödenmemiş senetler için ödemesiz sürelerin uzatılması konusunda bir dizi kredi verenle anlaşmaya vardı.

Audacy, borsanın minimum hisse fiyatına ilişkin kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Mayıs ayında New York Menkul Kıymetler Borsası’ndan çıkarıldı . O zamandan beri tezgah üstü işlem görüyor. Her ne kadar 1’e 30’luk ters hisse bölünmesi hisse fiyatını 30 Haziran’da 0,07 dolardan 2,13 dolara çıkarsa da, hisse senedi sonraki altı ay içinde neredeyse tüm değerini kaybetti.

Perşembe günü Audacy hisseleri hisse başına 0,1896 dolardan kapandı ve bu da şirketin piyasa değerinin 900.000 doların altında olmasını sağladı.

Şirket Dedikoduları

Dev radyo şirketi iflas başvurusunda bulundu! Bir zamanların efsanesiydi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin