Ameliyatsız Katarakt Tedavisi

Ameliyatsız Katarakt Tedavisi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ameliyatsız Katarakt Tedavisi son yılların en çok başvurulan işlemlerinden birisidir. Katarakt oluşumu gündelik yaşamı etkileyen önemli bir sağlık sorunudur ve katarakt ameliyatı ile ortadan kaldırılır. Günümüzde katarakt hastalığının tedavisi sadece katarakt ameliyatı ile sağlanıp gözlük ya da ilaçla herhangi bir tedavisi bulunmamaktadır.

Katarakt Tedavisi Nedir?

Orta yaş ve üzerinde görülen bir görme sorunu olan katarakt hastalığının tek tedavi şekli ameliyat olunmasıdır.

Ameliyatlar günümüz teknolojisinde kısa sürede gerçekleşerek gündelik yaşama hemen dönülebilir. Akıllı lens uygulamalarıyla sağlanan ameliyat gözlerin normal bir şekilde görebilmesine yardımcı olur.

Katarakt Ameliyatı Ne Zaman Gerekir? Kimler Olmalıdır?

Görme sorunu olan katarakt hastalığının tek tedavi yöntemi ameliyattır. Ayrıca, katarakt ameliyatı 40 yaş sonrasında gözlük takmak istemeyen herkese kolaylıkla uygulanabilir.

Akıllı Lens Fiyatları

Görme sorunun ilerlemesini beklemeden mutlaka bir hekime muayene olunması ve erken dönemde tedavi edilmesi gereklidir.

Katarakt Nasıl Oluşur? Belirtileri Nelerdir?

Yaşlanma ve farklı nedenlere bağlı olarak gözün içerisinde yer alan lenslerde meydana gelen değişiklikler katarakt oluşumuna neden olur.

Zaman içinde görmenin azalması, çift görme, renklerde solma gibi sorunların oluşması katarakt hastalığının belirtileri olarak karşımıza çıkar.

İlerleme göstermeden mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalık olup görme kayıplarına kadar ciddi sorunlar oluşturabilir.

Katarakt Türleri Nelerdir?

Katarakt hastalığı görme sorunu olup birçok farklı çeşide sahiptir. Lensin kenarını, merkezini ve arkasını etkileyen çeşitlerin yanı sıra doğuştan oluşan katarakta bir katarakt türüdür.

Akıllı Lens Nedir?

Uzun dönemlerden beri katarakt ameliyatlarında kullanılan ve hastalara uygun olan akıllı lens üç odaklı göz içi lenslerindendir. Katarakt ameliyatları yanı sıra gözleri lazer tedavisine uygun olmayan hastaların tedavilerinde de akıllı lens kullanılabilir.

Akıllı Lenslere Neden İhtiyaç Duyulur?

Yakın görme sorunu ya da katarakt sorunu yaşayan herkese kolaylıkla uygulanabilen akıllı lens uygulanabilir. Hem katarakt hem diğer görme sorunlarının kalıcı bir şekilde tedavisi için kullanılır.

Çok Odaklı Göz İçi Lens Çeşitleri Nelerdir?

Tek odaklı, iki odaklı ve üç odaklı olmak üzere göz içi lensler 3 ana gruba ayrılır. Görme sorunlarına bağlı olarak lens çeşitleri tercih edilmeli ve kalıcı tedavi için kullanılmalıdır.

Akıllı Lens Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Akıllı lens operasyonları için doğru yöntemlerin uygulanması adına mutlaka göz testi uygulanmalıdır.

Mercek üzerine günümüz gelişen teknolojisiyle kısa sürede yerleştirilen lensler görme sorunlarının kalıcı bir şekilde giderilmesine yardımcı olur.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lens operasyonlarından sonra düzenli bir şekilde damlaların kullanılması, yüz üstü yatılmaması ve 5 gün boyunca suyla temas ettirilmemesi gereklidir.

Akıllı Lenslerin Avantajları Nelerdir?

10 dakika gibi bir sürede tamamlanabiliyor olması, acı ya da ağrı hissi yaşanmaması, gözlük takılmasına gerek duyulmaması, görme kalitesinde artış yaşanması operasyonun sağladığı avantajlardandır.

Katarakt Türleri Nelerdir?

Akıllı Lens Fiyatları

Lens çeşitleri, gözün durumu, operasyonun yapılacağı kurum gibi etkenler akıllı lens fiyatları üzerinde etkili olur. Bu nedenle randevu alınması ve fiyatlar hakkında bilgi alınması önem taşır.

Retina Dekolmanının Nedenleri Nelerdir?

Göz numarasının 6’dan büyük olması, ailede retina yırtılması olması, katarakt ameliyatı geçirmiş olmak, gözde yaralanma olması gibi durumlar retina dekolmanı nedenleri arasında yer alır.

Retina Yırtığı ve Dekolmanı Nasıl Teşhis Edilir?

Görme duyusunu ciddi derecede etkileyen retina dekolmanı görme sinirlerinin retinadan ayrılmasıdır. Göz bebekleri damla yoluyla genişletilerek dekolman anlaşılabilir.

Retina Dekolmanı İçin Risk Faktörleri Nelerdir?

Retina dekolmanı için risk faktörleri olarak başta yaşlanma olmak üzere katarakt ameliyatı sonrası da oluşması görülebilir.

Retina Yırtığı ve Dekolmanı Nasıl Tedavi Edilir?

Retina yırtığı ya da retina dekolmanı tedavisi günümüz teknolojisiyle erken dönemde teşhis edilmesi halinde lazerle yapılabilir.

 

Şirket Dedikoduları

Ameliyatsız Katarakt Tedavisi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin